Залісся (територія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Залісся  — (Заліська земля) географічна назва яка застосовувалася до території міжріччя Москви ріки та ріки Ока в середньовіччі. Назва Залісся походить від знаходження цієї території за Брянськими лісами по відношенню до Київської Русі[1]. В 12-13 століттях ці території стали центром зародження Московського князівства (Московії). Залісся не вважалося Русю до 13 століття.[джерело?] Згідно «Списку руських міст далеких і ближніх», Заліська земля включала в себе 55 міст і поселень[2]. В кінці 15 століття назва Залісся зникає зі вжитку.

Відомо що з початку нашої ери територію Залісся населяли фіно-угорські племена меря і мокша. Про те в 11 столітті почалася слов'янська міграція на цю територію, пік якої припав на 13 століття відбулося змішання слов'янського і фіно-угорського населення. При чому слов'янське населення мігрувало не тільки з території Русі. В результаті змішання фіно-угорське населення поступово русифікувалося.

В творі "Задонщина" написаному вкінці 14 століття, повідомляється про існування "Орди Заліської" на території Залісся[3].


Посилання[ред.ред. код]