Замок Ітідзьодані

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Japanese Castle Logo 100px.png
Замок Ітідзьодані
яп. 一乗谷城
Asakura Yakata of Ichijodani Asakura Family Historic Ruins02s3s4440.jpg
Asakura жительства

35°59′ пн. ш. 136°17′ сх. д. / 35.983° пн. ш. 136.283° сх. д. / 35.983; 136.283
Адреса м. Фукуй,
префектура Фукуй
Тип замку гірський замок (山城)
Збудовано період Намбокутьо (з каміння, дерева, штукатурки)
Володар рід Асакура (15891600)
Маеба Йосіцуґу
Ліквідовано 1575
Реставровано частково починаючи з 1971
Сучасний стан Музей і археологічний пам'ятник «Руїни Ітідзьодані роду Асакура»

Замок Ітідзьодані. Карта розташування: Японія
Замок Ітідзьодані
Замок Ітідзьодані
Замок Ітідзьодані (Японія)
Замок Ітідзьодані. Карта розташування: Префектура Фукуй
Замок Ітідзьодані
Замок Ітідзьодані
Замок Ітідзьодані (Префектура Фукуй)

Замок Ітідзьодані у Вікісховищі?

Замок Ітідзьодані (яп. 一乗谷城, いちじょうだにじょう, ітідзьодані-дзьо, "замок ущелини Ітідзьо") — японський замок у місті Фукуй префектури Фукуй. Служив головною резиденцією роду Асакура, центральним укріпленням провінції Етідзен в період Сенґоку.

Короткі відомості[ред.ред. код]

Замок Ітідзьодані було споруджено наприкінці 14 століття у провінції Етідзен. Починаючи з 2-ї половини 15 століття він служив головною резиденцію самурайського роду Асакура. У 1573 році замок було захоплено Одою Нобунаґою, який посадив тут свого ставленика Маебу Йосіцуґу. Адміністрування останнього спричинило повстання у провінції, яке тривало 2 роки. 1575 року Нобунаґа вдруге зайняв Ітідзьодані і спалив його, перенісши керівний центр провінції до замку Кітаносьо, сучасного замку Фукуй.

Ітідзьодані був типовим середньовічний японським укріпленням на горі заввишки 473 м. На його місці залишилися двори, пусті рови, канали, вовчі ями та вали. Центром замку служив так завний двір «Тисячі татамі» (千畳敷), де ймовірно знаходилась садиба голови роду. Окрім цього Ітідзьодані був поділений на інші двори — своєрідні оборонні рубежі, що були розташовані на висотах 443 м, 463 м і 473 м.

Сува жительства руины сад

У підніжжя замку, в самому центрі долини Ітідзьо, знаходилися головні садиби глави роду Асакура. Саме тут мешкали керівництво родини у мирний час. Площа, на якій знаходилися хороми Асакури, дорівнювала близько 6400 м² і була оточена валом і ровами. Поруч розташовувалися садиби васалів — так зване самурайське місто. До нього прилягало призамкове містечко Ітідзьотані, де мешкали ремісники і торгівці. У підніжжя також розміщувався сад Асакури, залишки якого з 1930 року включені японський урядом до особливх природніх пам'яток країни.

Комплексні археологічні дослідження замку Ітідзьодані були організовані у 1967 і тривають по сьогодні. В результаті були проведені масштабні реставраційні по частковому відновленню вигляду середньовічного японського замку, садиб Асакури і васалів, а також призамкового ремісничого міста. У 1971 році територію замку було оголошено історичним пам'ятником, а у 1981 році — відкрито Музей «Руїни Ітідзьодані роду Асакура» (一乗谷朝倉氏遺跡).

Джерела та література[ред.ред. код]

  • 『新編 日本史辞典』 (Нове видання. Словник історії Японії) 京大日本史辞典編纂会、東京創元社、1994. — P.10.

Посилання[ред.ред. код]