Замок Хімедзі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Замок Хімедзі
姫路城
Himeji Castle The Keep Towers.jpg
південно-західний фасад головної башти замку Хімедзі
Прізвисько Замок білої чаплі (白鷺城)
Адреса м. Хімедзі,
префектура Хьоґо
Координати 34°50′ пн. ш. 134°41′ сх. д. / 34.833° пн. ш. 134.683° сх. д. / 34.833; 134.683
Тип замку Рівнинний замок із ступінчастими дворами (梯郭式平山城)
Тип тенсю наглядова вежа (望楼型)
Збудовано 1346 (з каміння, дерева, штукатурки)
Будівничий Акамацу Саданорі
Володар замку роди Акамацу, Кодера, Ікеда, Хонда, Мацудайра, Сакаї
Ліквідовано 1871
Реставровано 19561964
(з каміння, дерева, штукатурки)
Сучасний стан Музей «замок Хімедзі»

Замок Хімедзі (яп. 姫路城, ひめじじょう) — замок у місті Хімедзі, префектури Хьоґо, Японія. Назва походить від гори Хіме, у підніжжя якої він розташований. Також популярна назва «замок білої чаплі» (яп. 白鷺城, хакуродзьо). Збудований у 1346 році як один із замків роду Акамацу на високому пагорбі, оточеному трьома кільцями фортечних стін білого кольору, верхня частина яких вкрита сірою черепицею.

У 1580 році замок був перебудований васалами Тойотомі Хідейосі. За його наказом було збудовано 30 нових башт. У 16011608 роках розширений родом Ікеда (побудовано ще 20 башт). Згодом, впродовж 300 років, слугував основною резиденцією даймьо Хімедзі-хан. Після реставрації Мейдзі, у 1871 році був проданий з аукціону. Зазнав серйозних пошкоджень у результаті бомбардувань силами США міста Хімедзі в ході Другої світової війни. Головна башта і центральні двори замку були реставровані у 19561964 роках.

Сьогодні служить як музей і приклад японської замкової архітектури періоду Едо. Включає 83 будівлі, які побудовані з дерева. Висота головної башти — 83 м. Сад, що оточує замок, становить спіралевидний лабіринт, з багатьма тупиковими і боковими відгалуженнями. За задумом будівельників лабіринт повинен робити прохід до стін цитаделі утрудненим для військ неприятеля, по яких осаджені могли стріляти з башт і донжону. Проте функціональність лабіринту не проходила перевірки боєм.

Замок зарахований до національних скарбів Японії і Світової спадщини ЮНЕСКО у 1993 році. Разом із замками Кумамото і Мацумото входить до «трьох видатних замків Японії»

Бібліографія[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]