Замоскворіччя (район Москви)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Замоскворіччя
Замоскворечье
Розташування району
Основні дані
Країна: Росія Росія
Місто: Москва
Код ЗКАТУ:
Утворений: 5 липня 1995 року
Населення: 57 012
Площа: 4,32 км²
Густота населення: 13 197,22 осіб/км²
Станції метро:
Новокузнецька
Третьяковська
Павелецька
Добринінська
Серпуховська"
Районна влада
Вебсторінка: http://zmsk.mos.ru/
Храм Софії Премудрості в Замоскворіччі
Замоскворіччя на панорамі Москви 1901 року
П'ятизірковий готель «Swissôtel Красні холми»

Замоскворі́ччя (рос. Замоскворечье) — район і муніципальне утворення в Центральному адміністративному окрузі Москви (Росія), розташовані в закруті річки Москви, на правому її березі, на південь від Кремля.

Населення — 57 012 чол. (2015). Територія 432 га. Межі району проходять по вулицях Балчуг, Великій Ординці, Серпуховській площі, вулицями Митній і Павла Андреєва, 1-му Щипковському провулку, Жукову проїзду, Лєтниковській і Кожевницькій вулицях, а також Раушській, Космодаміанській і Шлюзовій набережних.

В районі Замоскворіччя розташовані станції метро «Новокузнецька», «Третьяковська», «Павелецька», «Добринінська», «Серпуховська».

Історичне Замоскворіччя знаходиться між Москвою-рікою і південною частиною Садового кільця (вулиці Кримський Вал, Валова, Зацепського Вал) і управляється районом «Замоскворіччя» (східна частина) і районом «Якиманка» (західна частина); межа двох районів проходить по Балчуг і Великій Ординці.

Історія

[ред. | ред. код]

Перша документальна згадка про московську місцевість під назвою Заріччя відноситься до 1365 року. Згодом тут розташовувалися слободи стрільців, овчинників, ковалів, шкіряників, тлумачів, що відбилося в топоніміці району (Новокузнецька вулиця, Кожевницька вулиця, Старий Толмачевський провулок). У період домінування Золотої Орди зібрану в Москві данину везли з Кремля в Орду по дорозі, яка зараз носить назву «вулиця Велика Ординка».

У Замоскворіччі розташовувалася Татарська слобода, що знайшло своє відображення в назвах вулиць.

Життя Замоскворіччя істотно змінилася за царювання Петра I: в районі оселилися купецькі сім'ї, такі як Шмельови, утворилися великі дворянські садиби. О. М. Островський — «співак Замоскворіччя».