Занкевич Андрій Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Занкевич Андрій Іванович
Andrew Diky Zankevich (Russian; Андрей Дикий Занкевич) NYC, 1956.jpg
Народився 3 вересня 1893(1893-09-03)
Гайворон (Бахмацький район), Бахмацький район, Чернігівська область
Помер 4 квітня 1977(1977-04-04) (83 роки)
Нью-Йорк, шт. Н.-Йорк, США
Громадянство Flag of Russia.svg Російська імперія
Flag of the United States.svg США
Діяльність журналіст

Андрій Іванович Занке́вич (літературний псевдонім Андрєй Дікій (рос.: Андрей Дикий); *3 вересня 1893, с.Гайворон. - †4 квітня 1977, Нью-Йорк, ПАСШ) - російський письменник, політичний діяч та журналіст. Історик, автор двотомного видання-памфлету «Неспотворена історія України-Руси» (Нью-Йорк). Відзначився радикальним антисемітизмом та українофобією. Згідно з християнським ессеїстом Дмитром Таланцевим Дикий був головним теоретиком юдофобії.[1]

Офіцер РОА, заступник начальника відділу кадрів Цивільного управління РОД.

Біографія[ред.ред. код]

Народився в родині Івана Васильовича Занкевича, шляхтича польського походження, та спадкоємної козачки Зінаїди Кандиби, які мали маєтності у селі Гайворон. Батько був маршалком Конотопського повіту (предводитель дворянства) та Земським начальником 3-ої дільниці того ж повіту.

Після окупації УНР російськими більшовиками, Андрій Занкевич виїжджає в еміґрацію до Югославії. Тут бере активну участь у антикомуністичному русі, а також виступає як публіцист у царині українського та єврейського національного питання. Зарекомендував себе як противник української державності, що дало підстави говорити про його ренегатство, а псевдоісторична публіцистика про євреїв - про крайній антисемітизм.

1960 року в Нью-Йорку вийшов перший том його праці «Неспотворена історія України-Руси», в якій у традиційному імперському дусі розглянуті питання української історії з 16 століття до Другої світової війни (у цій війні, до речі, сам автор брав участь як військовослужбовець РОА). Частина праці, присвячена подіям Української революції 1917-1921 років, виконана у дусі справжнього памфлету, нищівного скепсису до національних українських інтересів, такої собі «булгаковщини» - з карикатурою на ключових діячів українського відродження та повним нерозумінням потягу мас до власної державної незалежності. Це потяг таврувався як меркантильний сепаратизм, що, загалом, поставило автора поза межі серйозних політичних аналітиків.

Помер знаним ветераном антикомуністичного руху 1977 року. Похований на цвинтарі Успенського жіночого монастиря в Нанует, поблизу Нью-Йорку.

Праці[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Talantsev, Dmitri. Дьякон Кураев - коричневый "богослов". Kladez Istiny (Russian). 

Посилання[ред.ред. код]