Западинка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Запа́динка (Запа́динці) — історична місцевість, урочище у м. Києві. Розташована вздовж Западинської вулиці та початкового відрізку проспекту «Правди» (парний бік).

Вперше назва зафіксована у XIX століття як Западинські гори (Западинські піщані гори) (назва від характеру місцевості — наявності западин — пологих круглих або овальних котловин). Фігурувала також як Западинські гори, Западинські піщані гори, Лиса гора, що зумовило паралельну назву сучасної Западинської вулиці — Лисогірська. Западинський струмок, що починався біля Западинської вулиці та, перетинаючи Пріорку, впадав у р. Курячий Брід, нині у колекторі.

З кінця XІX століття до 1950-х років 3ападинка забудовувалася приватними оселями. Стару забудову і дрібно-бугровий рельєф місцевості ліквідовано у 1984—1985 роках, а на її місці збудовано один з мікрорайонів жилмасиву Виноградар.

Крім згаданої Западинської вулиці назву 2-а і 3-а Западинська вулиця до 1955 року мали Квітникарська вулиця в Западинський провулок (ліквідовані разом із забудовою). Назву Новозападинська вулиця до 1955 року мала вулиця Полупанова на Пріорці.

Джерела[ред. | ред. код]