Заповідне лісове урочище «Ділянка ясеневого лісу»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ділянка ясеневого лісу
Розташування: Україна Україна
Рівненська область,
Демидівський район
Найближче місто: Демидівка (смт)
Площа: 10 га
Заснований: 1983 р.
Керівна
організація:
ДП СЛАП «Демидівський держспецлісгосп», Вовковиївське лісництво
Країна Flag of Ukraine.svg Україна

Діля́нка ясене́вого лі́су — лісове заповідне урочище місцевого значення в Україні. Розташоване в межах Демидівського району Рівненської області, неподалік від села Вовковиї.

Площа 10 га. Створене рішенням Рівненського облвиконкому № 343 від 22.11.1983 року (зі змінами рішенням облради № 584 від 27.05.2005 року). Перебуває у віданні ДП СЛАП «Демидівський держспецлісгосп» (Вовковиївське л-во, кв. 2, вид. 7, 11, 13, 16, 17).

Створене для збереження унікального масиву лісу зі сторічними деревами ясена поблизу струмка. До складу деревостану входять також поодинокі дерева вільхи чорної, клена-явора, берези, черешні, липи серцелистої.

В розрідженому підліску трапляються ліщина звичайна та вовчі ягоди звичайні. У трав'яному покриві домінує яглиця звичайна, трапляються копитняк європейський, герань темна, переліска багаторічна, вороняче око звичайне. У ранньовесняній синузії домінують цибуля ведмежа та підсніжник білосніжний — занесені до Червоної книги України, анемона дібровна.

Даний масив лісу є єдиним у Рівненській області місцезростанням рідкісного виду флори України, ендеміка Волино-Поділля та Карпат — аруму Бессера.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Природно-заповідний фонд Рівненської області / під. ред. Ю. М.Грищенка. – Рівне : Волин. обереги, 2008. – 216 с.