Запорізький державний медичний університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Запорізький державний медичний університет
ЗДМУ
?координати: 1418311 ·R (Запоріжжя)
Тип державний
Країна Flag of Ukraine.svg Україна[1]
Розташування Запоріжжя, Вознесенівський районЗапоріжжя
Засновано 1903
Ректор професор Колесник Юрій Михайлович
Бюджет 342887,6
Студентів 8879
Аспірантів 60
Докторів 124
Професорів 87
Кольори білий і синій
Приналежність МОЗ, МОН
Штаб-квартира Запоріжжя
Адреса 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Сайт Запорізький державний медичний університет

Запорізький державний медичний університет — заклад вищої освіти в Україні.

Запорізький державний медичний університет — це сучасний навчальний центр, що має вищий (IV) ступінь акредитації. Університет — один з найстаріших вищих медичних навчальних закладів України.

Випускники університету плідно працюють у всіх регіонах України і в 101 зарубіжній країні. Запорізький державний медичний університет розташований на півдні України в історичному центрі Запорозького козацтва. Університет являє собою студентське містечко з навчальними корпусами, клініками, гуртожитками, бібліотеками, спортивним центром і студентським кав'ярнями.

Історія[ред. | ред. код]

1903 року при медичному факультеті Новоросійського університету відкрито фармацевтичне відділення. Згодом на його основі створено вищий фармацевтичний навчальний заклад.

У 1934 році до нього приєднаний Київський фармацевтичний інститут.

1959 року Одеський державний фармацевтичний інститут переведено в Запоріжжя, на базі якого створено Запорізький державний фармацевтичний інститут, згодом, у 1968 році інститут реорганізовано у медичний інститут[2].

Офіційно статус університету присвоєно у 1994 році. Запорізький медичний університет — це новий тип прогресивного багатопрофільного вищого навчального закладу з підготови магістрів медицини і фармації.

Структура навчання[ред. | ред. код]

Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Searchtool.svg Логотип Запорізького державного медичного університету
Searchtool.svg Запорізький державний медичний університет
Searchtool.svg Корус ЗДМУ взимку

Структура навчання в університеті включає в себе довузівський, вузівський і післядипломний етапи навчання.

Довузівський етап — медичний коледж, підготовчі курси для абітурієнтів, а також один з найстаріших факультетів країн СНД — підготовчий факультет для іноземних громадян. Він є центром підготовки іноземних учнів для їх подальшого навчання у вузах України в рамках міжнародної співпраці.

Навчання студентів і їх спеціалізація на вузівському етапі підготовки ведуться на трьох медичних, двох фармацевтичних (очної і заочної форми навчання) і міжнародному факультетах по наступних спеціальностях: лікувальна справа, педіатрія, стоматологія, фармація, технології парфюмерно-косметичних засобів, технології медичної діагностики та лікування (бакалавр, магістр).

Післядипломний етап включає навчання в інтернатурі, клінічній ординатурі, аспірантурі за 28 спеціальностями, а також курси підвищення кваліфікації для провізорів і фармацевтів. У структуру університету також входить науково-дослідні інститути клінічної патології людини та медико-екологічних проблем.

На факультетах університету сьогодні навчається близько 12000 студентів, магістрів, інтернів і аспірантів, серед яких понад 2000 іноземних громадян з 43 країн світу. 40-річний досвід якісного навчання іноземних студентів з країн Близького Сходу, Азії, Африки і Латинської Америки, Європи дозволив університету завоювати великий міжнародний авторитет і визнання. Багато випускників-іноземців ЗДМУ успішно працюють і займають високі пости в системі охорони здоров'я своїх країн.

Навчальний процес[ред. | ред. код]

Навчальний процес організований за наскрізною системою.

Навчання ведеться українською мовою, а також англійською та російською для іноземних студентів. Програма навчання в університеті є не тільки професіонально орієнтованою, але і пропонує широкий інтелектуальний і культурний розвиток студентів і служить базою для їх подальшої спеціалізації.

Підготовку фахівців здійснюють 61 кафедра, де працює близько 750 кваліфікованих викладачів. Серед них 87 професорів і 124 доктори наук, 221 доцентів і 457 кандидатів наук, 4 академіки і 6 член-кореспондентів міжнародних і вітчизняних академій, 5 заслужених діячів науки і вищої школи. Кафедри і лабораторії обладнані найсучаснішою діагностикою і лікувальною апаратурою, що дозволяє провести навчання і наукові дослідження на високому рівні. 48 комп'ютерних класів університету пропонують студентам навчальні системи, побудовані на основі мультимедійних технологій, і тестові контролюючі курси з основних навчальних дисциплін. В університеті створена локальна інформаційна мережа.

У 1974 — 2002 роках ректором був Візір Анатолій Дмитрович.

Факультети[ред. | ред. код]

 • І медичний (лікувальна справа)
 • ІІ медичний (педіатрія, технології медичної діагностики та лікування)
 • ІІІ медичний (стоматологія; фізична терапія, ерготерапія)
 • І фармацевтичний (фармація, ТПКЗ) — денна форма
 • ІІ фармацевтичний (фармація, ТПКЗ) — заочна форма
 • І міжнародний (довузівська підготовка громадян)
 • ІІ міжнародний (лікувальна справа, педіатрія, стоматологія, фармація)
 • факультет післядипломної освіти.

Бібліотека[ред. | ред. код]

Бібліотека почала функціонувати у 1903 році[3]. На теперішній час у структурі бібліотеки виокремлені 6 віддлів. До послуг користувачів 4 абонементи, 3 комп'ютерних зали та 5 читальних залів, в яких можуть займатись до 650 осіб. Фонд книгозбірні нараховує 565 тис. примірників традиційних видань.[4]

Випускники[ред. | ред. код]

 • Базика Дмитро Анатолійович (* 1952) — український імунолог-алерголог, доктор медичних наук, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України, академік НАМНУ.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. GRID Release 2017-05-22 — 2017-05-22 — 2017. — doi:10.6084/M9.FIGSHARE.5032286
 2. Одеський національний медичний університет. Архів оригіналу за 9 листопад 2013. Процитовано 9 листопад 2013. 
 3. Згурська, О.С. (2010). Бібліотеки медичних вузів України. Історія. Становлення. Сьогодення (українська). Київ: Національна наукова медична бібліотека України. с. 29–38. 
 4. Наукова бібліотека Запорізького державного медичного університету (українська). Запорізький державний медичний університет. Процитовано 11.03.2018.