Запорізький державний медичний університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Запорізький державний медичний університет
ЗДМУ
Заснований 1968
Ректор Колесник Юрій Михайлович
Тип національний
Доктори 90
Адреса 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Сайт http://www.zsmu.edu.ua

Запорізький державний медичний університет — вищий навчальний заклад в Україні.

Запорізький державний медичний університет — це сучасний навчальний центр, що має вищу (IV) ступінь акредитації. Університет — один з найстаріших вищих медичних навчальних закладів України. Випускники університету плідно працюють у всіх регіонах України і в 101 зарубіжній країні. Запорізький державний медичний університет розташований на півдні України в історичному центрі Запорізького козацтва. Університет являє собою студентське містечко з навчальними корпусами, клініками, гуртожитками, бібліотеками, спортивним центром і студентським кав'ярнями.

З історії[ред.ред. код]

1903 року при медичному факультеті Новоросійського університету відкрито фармацевтичне відділення. Згодом на його основі створено вищий фармацевтичний навчальний заклад. 1934 року до нього приєднаний Київський фармацевтичний інститут. В 1959 році Одеський державний фармацевтичний інститут переведено в Запоріжжя, на базі якого створено Запорізький державний медичний університет[1].

Офіційно відкритий в 1968 році, Запорізький медичний університет — це новий тип прогресивного багатопрофільного вищого навчального закладу по підготовці бакалаврів і магістрів медицини і фармації.

Структура навчання[ред.ред. код]

Структура навчання в університеті включає в себе довузівський, вузівський і післядипломний етапи навчання.

Довузівський етап — це ліцей і коледж, підготовчі курси для абітурієнтів, а також один з найстаріших факультетів країн СНД — підготовчий факультет для іноземних громадян. Він є центром підготовки іноземних учнів для їх подальшого навчання у вузах України в рамках міжнародної співпраці.

Навчання студентів і їх спеціалізація на вузівському етапі підготовки ведуться на медичному, фармацевтичному (очної і заочної форми навчання) і міжнародному факультетах по наступних спеціальностях: лікувальна справа, педіатрія, фармація, технологія парфюмерно-косметичних засобів, лабораторна діагностика (бакалавр).

Післядипломний етап включає навчання в інтернатурі, клінічній ординатурі, магістратурі і аспірантурі по 28 спеціальностях, а також курси підвищення кваліфікації для провізорів і фармацевтів. У структуру університету також входить науково-дослідний інститут медико-екологічних проблем.

На факультетах університету сьогодні навчається більше за 4000 студентів, магістрів, інтернів і аспірантів, серед яких понад 700 іноземних громадян з 43 країн світу. 30- літній досвід якісного навчання іноземних студентів з країн Ближнього Сходу, Азії, Африки і Латинської Америки, Європи дозволив університету завоювати великий міжнародний авторитет і визнання. Багато які випускники-іноземці успішно працюють і займають високі пости в системі охорони здоров'я своїх країн.

Навчальний процес[ред.ред. код]

Навчальний процес організований за багаторівневою системою: бакалавр — фахівець — магістр. Навчання ведеться російською мовою (станом на 2006 р.), а також англійською — для англомовних іноземних студентів. Програма навчання в університеті є не тільки професіонально орієнтованою, але і пропонує широкий інтелектуальний і культурний розвиток студентів і служить базою для їх подальшої спеціалізації.

Підготовку фахівців проводять 50 кафедр, де працює біля 500 кваліфікованих викладачів. Серед них 60 професорів і докторів наук, 4 академіки і 6 член-кореспондентів міжнародних і вітчизняних академій, 5 заслужених діячів науки і вищої школи, більше за 300 доцентів і кандидатів наук. Кафедри і лабораторії обладнані сучасною діагностикою і лікувальною апаратурою, виготовленою ведучими країнами світу, що дозволяє провести навчання і наукові дослідження на високому рівні. 20 комп'ютерних класів університету пропонують студентам повчальні системи, побудовані на основі мультимедійних технологій, і тестові контролюючі курси по основних навчальних дисциплінах. У університеті створена локальна інформаційна мережа, сервер.

У 1974–2002 роках ректором був Візір Анатолій Дмитрович.

Факультети[ред.ред. код]

  • Медичний (лікувальна справа, стоматологія, педіатрія)
  • Фармацевтичний

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Освіта Це незавершена стаття про освіту.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.