Запорізький державний медичний університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Запорізький державний медичний університет
ЗДМУ
Гасло Valetudo estbonum optimum
Заснований 1968
Ректор Колесник Юрій Михайлович
Розташування Запоріжжя, Вознесенівський район
Тип національний
Докторів 90
Адреса 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Сайт Запорізький державний медичний університет

Запорізький державний медичний університет — вищий навчальний заклад в Україні.

Запорізький державний медичний університет — це сучасний навчальний центр, що має вищу (IV) ступінь акредитації. Університет — один з найстаріших вищих медичних навчальних закладів України.

Випускники університету плідно працюють у всіх регіонах України і в 101 зарубіжній країні. Запорізький державний медичний університет розташований на півдні України в історичному центрі Запорізького козацтва. Університет являє собою студентське містечко з навчальними корпусами, клініками, гуртожитками, бібліотеками, спортивним центром і студентським кав'ярнями.

З історії[ред.ред. код]

У 1903 році при медичному факультеті Новоросійського університету відкрито фармацевтичне відділення. Згодом на його основі створено вищий фармацевтичний навчальний заклад.

У 1934 році до нього приєднаний Київський фармацевтичний інститут.

В 1959 році Одеський державний фармацевтичний інститут переведено в Запоріжжя, на базі якого створено Запорізький державний медичний університет[1].

Офіційно відкритий в 1968 році, Запорізький медичний університет — це новий тип прогресивного багатопрофільного вищого навчального закладу по підготовці бакалаврів і магістрів медицини і фармації.

Структура навчання[ред.ред. код]

Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Searchtool.svg Логотип Запорізького державного медичного університету
Searchtool.svg Запорізький державний медичний університет
Searchtool.svg Корус ЗДМУ взимку

Структура навчання в університеті включає в себе довузівський, вузівський і післядипломний етапи навчання.

Довузівський етап — це ліцей і коледж, підготовчі курси для абітурієнтів, а також один з найстаріших факультетів країн СНД — підготовчий факультет для іноземних громадян. Він є центром підготовки іноземних учнів для їх подальшого навчання у вузах України в рамках міжнародної співпраці.

Навчання студентів і їх спеціалізація на вузівському етапі підготовки ведуться на медичному, фармацевтичному (очної і заочної форми навчання) і міжнародному факультетах по наступних спеціальностях: лікувальна справа, педіатрія, фармація, технологія парфюмерно-косметичних засобів, лабораторна діагностика (бакалавр).

Післядипломний етап включає навчання в інтернатурі, клінічній ординатурі, магістратурі і аспірантурі по 28 спеціальностях, а також курси підвищення кваліфікації для провізорів і фармацевтів. У структуру університету також входить науково-дослідний інститут медико-екологічних проблем.

На факультетах університету сьогодні навчається більше за 4000 студентів, магістрів, інтернів і аспірантів, серед яких понад 700 іноземних громадян з 43 країн світу. 30-річний досвід якісного навчання іноземних студентів з країн Ближнього Сходу, Азії, Африки і Латинської Америки, Європи дозволив університету завоювати великий міжнародний авторитет і визнання. Багато які випускники-іноземці успішно працюють і займають високі пости в системі охорони здоров'я своїх країн.

Навчальний процес[ред.ред. код]

Навчальний процес організований за багаторівневою системою: бакалавр — фахівець — магістр.

Навчання ведеться російською мовою (станом на 2006 р.), а також англійською — для англомовних іноземних студентів. Програма навчання в університеті є не тільки професіонально орієнтованою, але і пропонує широкий інтелектуальний і культурний розвиток студентів і служить базою для їх подальшої спеціалізації.

Підготовку фахівців проводять 50 кафедр, де працює близько 500 кваліфікованих викладачів. Серед них 60 професорів і докторів наук, 4 академіки і 6 член-кореспондентів міжнародних і вітчизняних академій, 5 заслужених діячів науки і вищої школи, більше за 300 доцентів і кандидатів наук. Кафедри і лабораторії обладнані сучасною діагностикою і лікувальною апаратурою, виготовленою ведучими країнами світу, що дозволяє провести навчання і наукові дослідження на високому рівні. 20 комп'ютерних класів університету пропонують студентам повчальні системи, побудовані на основі мультимедійних технологій, і тестові контролюючі курси по основних навчальних дисциплінах. У університеті створена локальна інформаційна мережа, сервер.

У 1974 — 2002 роках ректором був Візір Анатолій Дмитрович.

Факультети[ред.ред. код]

  • Медичний (лікувальна справа, стоматологія, педіатрія)
  • Фармацевтичний

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Освіта Це незавершена стаття про освіту.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.