Запорізький державний медичний університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Запорізький державний медичний університет
ЗДМУ
?координати: пошук у Nominatim
Тип державний
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Запоріжжя, Вознесенівський район
Засновано 1903
Ректор професор Колесник Юрій Михайлович
Бюджет 342887,6
Студентів 8879
Аспірантів 60
Докторів 124
Професорів 87
Кольори білий і синій
Приналежність МОЗ, МОН
Штаб-квартира Запоріжжя
Адреса 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Сайт Запорізький державний медичний університет

Запорізький державний медичний університет — заклад вищої освіти в Україні.

Запорізький державний медичний університет — це сучасний навчальний центр, що має вищий (IV) ступінь акредитації. Університет — один з найстаріших вищих медичних навчальних закладів України.

Випускники університету плідно працюють у всіх регіонах України і в 101 зарубіжній країні. Запорізький державний медичний університет розташований на півдні України в історичному центрі Запорозького козацтва. Університет являє собою студентське містечко з навчальними корпусами, клініками, гуртожитками, бібліотеками, спортивним центром і студентським кав'ярнями.

Історія[ред. | ред. код]

1903 року при медичному факультеті Новоросійського університету відкрито фармацевтичне відділення. Згодом на його основі створено вищий фармацевтичний навчальний заклад.

У 1934 році до нього приєднаний Київський фармацевтичний інститут.

1959 року Одеський державний фармацевтичний інститут переведено в Запоріжжя, на базі якого створено Запорізький державний фармацевтичний інститут, згодом, у 1968 році інститут реорганізовано у медичний інститут[1].

Офіційно статус університету присвоєно у 1994 році. Запорізький медичний університет — це новий тип прогресивного багатопрофільного вищого навчального закладу з підготови магістрів медицини і фармації.

Структура навчання[ред. | ред. код]

Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Searchtool.svg Логотип Запорізького державного медичного університету
Searchtool.svg Запорізький державний медичний університет
Searchtool.svg Корус ЗДМУ взимку

Структура навчання в університеті включає в себе довузівський, вузівський і післядипломний етапи навчання.

Довузівський етап — медичний коледж, підготовчі курси для абітурієнтів, а також один з найстаріших факультетів країн СНД — підготовчий факультет для іноземних громадян. Він є центром підготовки іноземних учнів для їх подальшого навчання у вузах України в рамках міжнародної співпраці.

Навчання студентів і їх спеціалізація на вузівському етапі підготовки ведуться на трьох медичних, двох фармацевтичних (очної і заочної форми навчання) і міжнародному факультетах по наступних спеціальностях: лікувальна справа, педіатрія, стоматологія, фармація, технології парфюмерно-косметичних засобів, технології медичної діагностики та лікування (бакалавр, магістр).

Післядипломний етап включає навчання в інтернатурі, клінічній ординатурі, аспірантурі за 28 спеціальностями, а також курси підвищення кваліфікації для провізорів і фармацевтів. У структуру університету також входить науково-дослідні інститути клінічної патології людини та медико-екологічних проблем.

На факультетах університету сьогодні навчається близько 12000 студентів, магістрів, інтернів і аспірантів, серед яких понад 2000 іноземних громадян з 43 країн світу. 40-річний досвід якісного навчання іноземних студентів з країн Близького Сходу, Азії, Африки і Латинської Америки, Європи дозволив університету завоювати великий міжнародний авторитет і визнання. Багато випускників-іноземців ЗДМУ успішно працюють і займають високі пости в системі охорони здоров'я своїх країн.

Навчальний процес[ред. | ред. код]

Навчальний процес організований за наскрізною системою.

Навчання ведеться українською мовою, а також англійською та російською для іноземних студентів. Програма навчання в університеті є не тільки професіонально орієнтованою, але і пропонує широкий інтелектуальний і культурний розвиток студентів і служить базою для їх подальшої спеціалізації.

Підготовку фахівців здійснюють 61 кафедра, де працює близько 750 кваліфікованих викладачів. Серед них 87 професорів і 124 доктори наук, 221 доцентів і 457 кандидатів наук, 4 академіки і 6 член-кореспондентів міжнародних і вітчизняних академій, 5 заслужених діячів науки і вищої школи. Кафедри і лабораторії обладнані найсучаснішою діагностикою і лікувальною апаратурою, що дозволяє провести навчання і наукові дослідження на високому рівні. 48 комп'ютерних класів університету пропонують студентам навчальні системи, побудовані на основі мультимедійних технологій, і тестові контролюючі курси з основних навчальних дисциплін. В університеті створена локальна інформаційна мережа.

У 1974 — 2002 роках ректором був Візір Анатолій Дмитрович.

Факультети[ред. | ред. код]

 • І медичний (лікувальна справа)
 • ІІ медичний (педіатрія, технології медичної діагностики та лікування)
 • ІІІ медичний (стоматологія; фізична терапія, ерготерапія)
 • І фармацевтичний (фармація, ТПКЗ) — денна форма
 • ІІ фармацевтичний (фармація, ТПКЗ) — заочна форма
 • І міжнародний (довузівська підготовка громадян)
 • ІІ міжнародний (лікувальна справа, педіатрія, стоматологія, фармація)
 • факультет післядипломної освіти.

Бібліотека[ред. | ред. код]

Бібліотека почала функціонувати у 1903 році[2]. На теперішній час у структурі бібліотеки виокремлені 6 віддлів. До послуг користувачів 4 абонементи, 3 комп'ютерних зали та 5 читальних залів, в яких можуть займатись до 650 осіб. Фонд книгозбірні нараховує 565 тис. примірників традиційних видань.[3]

Випускники[ред. | ред. код]

 • Базика Дмитро Анатолійович (* 1952) — український імунолог-алерголог, доктор медичних наук, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України, академік НАМНУ.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Одеський національний медичний університет
 2. Згурська, О.С. (2010). Бібліотеки медичних вузів України. Історія. Становлення. Сьогодення (українська). Київ: Національна наукова медична бібліотека України. с. 29–38. 
 3. Наукова бібліотека Запорізького державного медичного університету (українська). Запорізький державний медичний університет. Процитовано 11.03.2018.