Заслужений артист України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Заслужений артист УРСР)
Перейти до: навігація, пошук
Заслужений артист України
Merited artist of Ukraine.png
Країна Україна Україна
Тип почесне звання України
нагрудний знак
Кому вручається режисерам, артистам театрів, кіно, естради, цирку, професійних ансамблів, хорових колективів, диригентам оркестрів, композиторам, музикантам, дикторам телебачення і радіомовлення
Підстави нагородження за високу виконавську майстерність, створення високохудожніх образів, вистав, кінофільмів, що стали надбанням вітчизняної культурно-мистецької спадщини
Статус вручається
Нагородження
Засновано:
Черговість
Старша нагорода Народний артист України
Відповідає Заслужений артист УРСР


Заслужений артист України — державна нагорода України — почесне звання України, яке присвоюється Президентом України відповідно до Закону України «Про державні нагороди України». Згідно з Положенням про почесні звання України від 29 червня 2001 року, це звання присвоюється:

« режисерам, артистам театрів, кіно, естради, цирку, професійних ансамблів, хорових колективів, диригентам оркестрів, композиторам, музикантам, дикторам телебачення і радіомовлення за високу виконавську майстерність, створення високохудожніх образів, вистав, кінофільмів, що стали надбанням вітчизняної культурно-мистецької спадщини  »

Особи, яких представляють до присвоєння почесного звання «Заслужений артист України», повинні мати вищу або професійно-технічну освіту.

Кандидатура на здобуття почесного звання заслуженого артиста висувається за місцем роботи або від творчої спілки. Подання може готувати ОДА (або КМДА) і звертатися за листом підтримки до Міністерства культури, або Міністерство культури, звертаючись за підтримкою до відповідної ОДА. В апараті за підготовку відповідає кадрова служба, візує і профільний підрозділ. Подання на АПУ підписує Міністр, лист-підтримку заступник[1].

Згідно з Наказом міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 29.11.2011 звання заслуженого артиста прирівнюється до наукового ступеня кандидата наук, що враховується при розрахунку частки науково-педагогічних працівників з науковими ступенями та вченими званнями, які забезпечують викладання лекційних годин дисциплін навчального плану за напрямами підготовки і спеціальностями галузей знань 0202 «Мистецтво».[2]

Заслужений артист УРСР[ред.ред. код]

Нагрудний знак «Заслужений артист УРСР»

Попередником було почесне звання Заслужений артист Української РСР. Це звання було введено в Кодексі законів про народну освіту УСРР, затвердженим ВУЦВК 22.ХІ.1922 року (до 1937 — заслужений артист УСРР) одночасно зі званнями заслужений художник УСРР, народний артист УСРР та народний художник УСРР.[3]. Почесні звання присвоювалися Президією ВР УРСР за поданням народних комісаріатів та Управління у справах мистецтва при Раднаркомі УРСР.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]