Заслужений працівник культури Російської Федерації

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Заслужений працівник культури Російської Федерації
рос. Заслуженный работник культуры Российской Федерации
Заслуженный работник культуры Российской Федерации.Нагрудный знак.jpg
Країна Flag of Russia.svg Росія
Тип почесне звання РФ
Вручається: діячам культури
Вручає: Президент Росії
Підстава за особливі заслуги в галузі культури
Статус вручається
Нагородження
Засновано: 30 грудня 1995
Нагороджені:
Категорія:Заслужені працівники культури Російської Федерації (42)
Черговість
Відповідає Заслужений працівник культури РРФСР

Заслу́жений працівни́к культу́ри Росі́йської Федера́ції (рос. Заслуженный работник культуры Российской Федерации) — почесне звання державної нагородної системи Російської Федерації.

Історія[ред. | ред. код]

Почесне звання «Заслужений працівник культури Російської Федерації», за зразком існуючого в СРСР звання «Заслужений працівник культури РРФСР», встановлено Указом Президента Російської Федерації від 30 грудня 1995 року № 1341 «Про встановлення почесних звань Російської Федерації, затвердження положень про почесні звання та опису нагрудного знака до почесним звань Російської Федерації». Тим же ж указом затверджено початкове Положення про почесне звання. Після зміни назви держави з «Російська Радянська Федеративна Соціалістична Республіка» на «Російська Федерація» в назвах усіх почесних звань найменування «РРФСР» було замінено словами «Російської Федерації»[1], таким чином, з 1992 року до 30 березня 1996 року проводилося нагородження однотипного почесного звання РРФСР, яке існувало з 1964 року, з тотожним сучасному найменуванням.

У теперішньому вигляді Положення про почесне звання затверджено Указом Президента Російської Федерації від 7 вересня 2010 року № 1099 «Про заходи щодо вдосконалення державної нагородної системи Російської Федерації»[2].

Підстави для присвоєння[ред. | ред. код]

Звання «Заслужений працівник культури Російської Федерації» високопрофесійним працівникам організацій, що працюють в галузі культури, мистецтва, освіти, поліграфії, друку, кінематографії, радіо і телебачення, а також учасникам самодіяльної творчості та особам, які беруть участь в роботі організацій культури і мистецтва на громадських засадах, за особисті заслуги:

  • у розвитку та широкій популяризації російської культури;
  • у розробці та прийнятті комплексних заходів щодо збереження і примноження багатонаціональної культурної та історичної спадщини Росії;
  • у створенні російського високоякісного дослідного або науково-пізнавального продукту в галузі культури, мистецтва та історії;
  • у підготовці кваліфікованих кадрів для російських організацій, що працюють у галузі культури, мистецтва.

Почесне звання «Заслужений працівник культури Російської Федерації» присвоюється, як правило, не раніше ніж через 20 років з початку здійснення професійної діяльності та при наявності у представленої до нагороди особи галузевих нагород (заохочень) федерального органу державної влади або органів державної влади суб'єктів Російської Федерації.

Порядок присвоєння[ред. | ред. код]

Почесні звання Російської Федерації присвоюються указами Президента Російської Федерації на підставі подань, внесених йому за результатами розгляду клопотання про нагородження і пропозиції комісії при Президентові Російської Федерації з державних нагород.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Закон РРФСР от 25 грудня 1991 року № 2094-I «Про зміну найменування держави Російська Радянська Федеративна Соціалістична Республіка» (ru). Архів оригіналу за 2013-10-16. 
  2. Указ Президента Російської Федерації від 7 вересня 2010 року № 1099 «Про заходи щодо вдосконалення державної нагородної системи Російської Федерації» (ru). Архів оригіналу за 2015-05-12.