Застосування штучного інтелекту

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Застосування штучного інтелекту — процес активного використання найсучасніших наукових досягнень у сфері інформатики в різноманітних галузях життєдіяльності суспільства.

Сфери застосування ШІ[ред. | ред. код]

Штучний інтелект(ШІ) має багато застосування в сучасному суспільстві. Більш конкретно, ШІ використовуються для медичної діагностики, електронної комерції, дистанційного керування роботами та дистанційного зондування Землі. ШІ використовується для розробки та розвитку численних галузей, включаючи фінансування, охорону здоров'я, освіту, транспорт та інші.

ШІ для добрих намірів[ред. | ред. код]

Деякі американські академічні установи використовують ШІ для вирішення деяких найбільших економічних та соціальних проблем у світі. Наприклад, Університет Південної Каліфорнії запустив Центр штучного інтелекту в суспільстві з метою використання ШІ для вирішення соціально значущих проблем, таких як безпритульність. У Стенфорді дослідники використовують ШІ для аналізу супутникових зображень, щоб визначити, які області мають найвищий рівень бідності.

Військова справа[ред. | ред. код]

ШІ є важливою технологією перспективних систем управління поля бою та озброєнням[1]. За допомогою ШІ можливо забезпечити оптимальний та адаптивний до загроз вибір комбінації сенсорів і засобів ураження, скоординувати їх сумісне застосування, виявляти та ідентифікувати загрози, оцінювати наміри противника[1]. Суттєву роль ШІ відіграє в реалізації тактичних систем доповненої реальності. Наприклад, ШІ дозволяє забезпечити класифікацію та семантичну сегментацію зображень, локалізацію та ідентифікацію мобільних об'єктів з метою схематичного відтворення контурів об'єктів як символів доповненої реальності для ефективного цілевказування[1].

Важка промисловість[ред. | ред. код]

Роботи в багатьох галузях промисловості найчастіше виконують роботу, яка вважається небезпечною для людини. Роботи довели свою ефективність у роботах, які дуже повторюються, що може призвести до помилок або нещасних випадків через втрату концентрації та інших робочих місць, які люди можуть вважати такою, що принижує гідність. У 2014 році Китай, Японія, США, Республіка Корея та Німеччина об'єднали 70 % загального обсягу продажів роботів. У автомобільній промисловості, сектором з особливо високим ступенем автоматизації, у Японії найвища густина промислових роботів у світі: 1414 на 10 000 співробітників[2].

Лікарні та медицина[ред. | ред. код]

Рентген руки з автоматичним вирахуванням віку кісток за допомогою ШІ.

Штучні нейронні мережі використовуються як клінічні системи підтримки прийняття рішень (англ. Clinical decision support system) для медичної діагностики. Наприклад, технологія EMR[en].

Інші приклади використання ШІ в медицині, які потенційно може бути створено:

 • Комп'ютерна інтерпретація медичних зображень. Такі системи допомагають сканувати цифрові зображення, наприклад, з комп'ютерної томографії, і виявляти типові хвороби. Наприклад, злоякісні пухлини.
 • Аналіз серцебиття[3].
 • Роботи-супутники для догляду за літніми людьми[4].
 • Пошук медичних записів в архіві для надання точнішої інформації
 • Розробка плану лікування.
 • Надання консультацій.
 • Створення лікарських засобів[5].

Наразі в галузі охорони здоров'я працюють понад 100 стартапів, які використовують ШІ[6].

Судова система[ред. | ред. код]

У Китаї використали допоміжну технологію на базі ШІ під час судового засідання у Шанхаї. На прохання судді, державного обвинувача або захисника система 206 виводила на монітор потрібні докази. Тестувати систему почали у деяких провінціях та містах Китаю у травні 2018 року.[7]

Спорт[ред. | ред. код]

Greenshoot Labs створили футбольного тренера для команди Wingate & Finchley. Його завдання — сформувати склад для матчу й обрати тактику проти опонентів, стежити за фізичними показниками гравців і робити заміни на основі цієї інформації, вивчати тактику суперника.[8]

Наука[ред. | ред. код]

9 липня 2019 р. спеціальна програма ШІ Word2Vec в Lawrence Berkeley National Laboratory на підставі аналізу понад 3 млн. наукових публікацій, що було надруковано до 2009 року, змогла передбачити один з найкращих сучасних термоелектричних матеріалів. Якби така програма була в наявності 2009 року, на це відкриття не довелось би чекати аж до 2012 року, коли відповідний матеріал було відкрито науковцями.[9] Дуже ймовірно,[оригінальне дослідження?] що інші дослідницькі установи будуть удосконалювати програму Word2Vec AI та їй подібні, щоби поглибити спроможності ШІ до аналізу та більш креативної обробки результатів досліджень і даних.

Список сфер застосування ШІ[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в Slyusar, Vadym (2019). Artificial intelligence as the basis of future control networks.. Coordination problems of military technical and devensive industrial policy in Ukraine. Weapons and military equipment development perspectives/ VII International Scientific and Practical Conference. Abstracts of reports. - October 8–10, 2019. - Kyiv. - Pp. 76 - 77. - DOI: 10.13140/RG.2.2.30247.50087. 
 2. Industrial Robot Statistics (англ.). 
 3. Heart sound analysis for symptom detection and computer-aided diagnosis (англ.). 
 4. Cognitive Development in Partner Robots for Information Support to Elderly People (англ.). 
 5. Artificial Intelligence Will Redesign Healthcare (англ.). 
 6. From Virtual Nurses To Drug Discovery: 106 Artificial Intelligence Startups In Healthcare (англ.). 
 7. Штучний інтелект став офіційним помічником у китайському суді. Tokar.ua. 2019-02-08. Процитовано 2019-02-12. 
 8. Штучний інтелект вперше став футбольним тренером. Tokar.ua. 2019-02-05. Процитовано 2019-02-12. 
 9. Искусственный интеллект впервые превзошел ученых. 2019-07-22. Процитовано 2019-07-22.