Західна Ява

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Західна Ява (Jawa Barat)
West Java coa.png
Девіз: "Gemah ripah repeh rapih"
(The prosper along with its peaceful and harmonic inhabitant)[1]
{{{зображення}}}
Провінція на карті Індонезії
Столиця Бандунг
Губернатор Ahmad Heryawan
Площа 34,817 км²
Населення 43 053 072 (2010) [2]
Етнічні групи Сунди (74%), Яванці (11%)
Релігія іслам (96.5%), протестантство (1,2%), католицизм (0,7%), буддизм (0.2%), індуїзм (0.1%)
Мови Сунданська мова
Часовий пояс UTC+7
Сайт Офіційна сторінка

Західна Ява (Jawa Barat) ─ провінція Індонезії на заході острову Ява. Західна Ява ─ межує з провінцією Центральною Явою на сході, Індійським океаном на півдні, Яванським морем на півночі та столичним районом Джакарта на північному заході. Бандунг ─ це столиця та найбільше місто провінції. В 2000 р. західна частина провінції від'єдналася і утворила окрему провінцію Бантен із столицею Саранг.

Географія[ред. | ред. код]

В ландшафті Західної Яви переважає пояс вулканів, що йде із заходу на схід. Найвищі з цих вершин мають висоту близько 3 000 м. Серія цих вулканів формує ряд нагір'їв, включаючи плато Прінгар, висотою близько 300 м і складається з майже горизонтальних вапнякових порід. Плато тягнеться на більше ніж 160 км вздовж південного узбережжя і виходить на відносно вузьку смугу прибережних низин. Вздовж північного краю провінції лежить прибережна алювіальна рівнина, що має родючу землю завдяки стіканню лави та вулканічного попелу; це найзаселеніша область в провінції. Північні берегові низини живляться від річок Манук, Бекасі та Беранг, що течуть в Яванське море. Майже весь ліс на низинах Центральної Яви було знищено: залишились тільки невеликі клаптики землі, придатної для обробки, пасовища та розкидані дерева. На горах та нагір'ях ростуть густі тропічні ліси з тіків, салів, евкаліптів, рододендронів, ялівців, баньянів, дубів, ясенів, кленів та залізних дерев.

Економіка[ред. | ред. код]

Сільське господарство ─ основа економіки провінції. Оброблені землі потрібно зрошувати, але вони можуть давати до двох урожаїв на рік. В Західній Яві вирощують цукрову тростину, рис, арахіс, чай, хінін і кукурудзу. Каучукові дерева вирощують на висоті від 90 до 460 м над рівнем моря. Промисловість виготовляє оброблену їжу, напої, оброблений тютюн, тканини, папір, меблі, папір, хімікати, гумові товари.

Транспорт[ред. | ред. код]

Мережа доріг та залізниць з'єднує Бандунг з Зукабумі, Богором, Ціребоном, Джакартою.

Демографія[ред. | ред. код]

Яванці ─ найбільша етнічна група. Тут також проживають зондці та бадуї і майже всі з них сповідують іслам.

Парки[ред. | ред. код]

Національний парк Уюн Кулон ─ найбільший на землі притулок вимираючих однорогих яванських носорогів. Він був занесений до Світової Спадщини в 1991 р. Територія Західної Яви 34 945 км. Населення (2000) 35 729 537 чол.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]