Західний Судан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Західний Судан — поширена в етнографічній літературі, переважно раніше, назва для регіону Західної Африки. Під Західним Суданом розуміли переважну більшість Західної Африки, на противагу сучасному Судану (Східна Африка), тобто регіон між Нігерією на сході і Сенегалом на заході, зокрема «Західний Судан» включав території сьогоднішніх Буркіна-Фасо, Північного Малі, частково Нігеру, Гвінеї, Гани, Кот-д'Івуару та Мавританії.

Західний Судан простягається від улоговини озера Чад до узбережжя Атлантичного океану.

Географія[ред. | ред. код]

Рельєф являє собою хвилясту рівнину, найнижчу частину Північ но-Африканського плато, яка підноситься в середньому не більш як на 300 м, а на заході ще менше. В басейні річок Сенегал та Гамбія лежить низовина Сенегамбія. На крайньому південному сході цієї великої території місцевість підвищується в районі Убангі-Шарі до 1400 м у масиві Бонго. На південь та південний захід від озера Чад тягнуться невисокі гори Мандара, продовженням яких є група вулканів Камерун. Одноманітне хвилясте плато порушується великою кількістю невисоких горбів, які зазнають сильної ерозії, порівняно рідкими останцями денудації (особливо багато їх на південь від річки Нігер). Найбільш підвищені частини Західного Судану є яскравими прикладами останців денудації:

Історія[ред. | ред. код]

Історично, від Середньовіччя, на території Західного Судану містилися держави Малі, Сонгаї, Гана, Текрур та інші, а також раньодержавні утворення багатьох західноафриканських народів.

Див. також[ред. | ред. код]