Західний науковий центр НАН України і МОН України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«За́хідний науко́вий це́нтр Націона́льної акаде́мії нау́к Украї́ни і Міністе́рства осві́ти і нау́ки Украї́ни» — основна організуюча і координуюча ланка регіональної системи науково-технічної та інноваційної діяльності в західних областях України, орієнтованої на вирішення актуальних соціально-економічних та культурних проблем розвитку регіону.

Західний науковий центр НАН України і МОН України об'єднує науковців семи областей: Волинської, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької.

У західному регіоні функціонує 23 установи Національної академії наук України, 33 вищих навчальних заклади 137 галузевих науково-дослідних та дослідно-конструкторських установ, в яких працює понад 18 тис. співробітників, в тому числі: 8 академіків та 19 член-кореспондентів Національної академії наук України, понад 1600 докторів наук, більше 7000 кандидатів наук.

Пріоритетними напрямками науково-координаційної та пошукової діяльності є:

Ці напрями є ключовими при створенні комплексних цільових програм соціально-економічного, науково-технічного та інноваційного розвитку західного регіону України за участю Західного наукового центру та його установ, розвитку міжрегіонального співробітництва у сфері науки та освіти.

Джерела[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Наука західного регіону України (1990-2010) : до 40-річчя Зах. наук. центру / НАН України, М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Зах. наук. центр ; [редкол.: З. Т. Назарчук (відп. ред.) та ін.]. – Львів : ПАІС, 2011. – 672 с. : іл. – Бібліогр. в тексті. – ISBN 978-966-1585-64-4