Західні Альпи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Західні Альпи
Зображення
Гірський хребет Альпи
Країна  Франція,  Італія,  Швейцарія і  Монако
Найвища точка Монблан
Висота над рівнем моря 4810 м[1]
Межею є Апенніни, Рона, Юра, Східні Альпи, Паданська рівнина і Лігурійське море
Довжина або відстань 300 км
Ширина 384 км
Площа 74 952 км²
Мапа
CMNS: Західні Альпи у Вікісховищі

Координати: 45° пн. ш. 6° сх. д. / 45° пн. ш. 6° сх. д. / 45; 6

Західні Альпи, частина гірської системи Альп. Розташовані на захід від лінії, що проходить від Боденського озера на північ до озера Комо на південь, в межах Італії, Франції і Швейцарії. Західні Альпи — найвищі хребти і масиви Альп (м. Монблан, 4807 м) з широко поширеними в них гірнольодовиковими формами рельєфу, системи подовжніх і поперечних глибоких долин, крупні льодовики.

Від Східних Альп відрізняються меншою шириною (місцями до 130 км), чітко вираженим дугоподібним простяганням, значною крутизною обернених убік Паданської рівнини схилів, густою і глибокою тектонічною і річковою розчленованністю, великою зволоженістю північних районів, де широко поширені ландшафти субальпійського і альпійського висотних поясів, наявністю в нижніх ділянках схилів південних хребтів середземноморських ландшафтів.

Найбільші по висоті і площі хребти приурочені до кристалічної зони Західних Альп. Із зовнішнього боку дуги ця зона обрамлена зоною менш високих (переважно до 2000 м) хребтів Передальп, складених головним чином вапняками і мергелями.

Примітки

[ред. | ред. код]