Західні Альпи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Західні Альпи, частина гірської системи Альп. Розташовані на захід від лінії, що проходить від Боденського озера на північ до озера Комо на південь, в межах Італії, Франції і Швейцарії. Західні Альпи — найвищі хребти і масиви Альп (м. Монблан, 4807 м) з широко поширеними в них гірнольодовиковими формами рельєфу, системи подовжніх і поперечних глибоких долин, крупні льодовики.

Від Східних Альп відрізняються меншою шириною (місцями до 130 км), чітко вираженим дугоподібним простяганням, значною крутизною обернених убік Паданської рівнини схилів, густою і глибокою тектонічною і річковою розчленованністю, великою зволоженістю північних районів, де широко поширені ландшафти субальпійського і альпійського висотних поясів, наявністю в нижніх ділянках схилів південних хребтів середземноморських ландшафтів.

Найбільші по висоті і площі хребти приурочені до кристалічної зони Західних Альп. Із зовнішнього боку дуги ця зона обрамлена зоною менш високих (переважно до 2000 м) хребтів Передальп, складених головним чином вапняками і мергелями.