Збройні сили Єгипту

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Збройні сили Єгипту
القوات المسلحة المصرية
Історія
Арабо-ізраїльська війна (1948—1949)
Суецька криза
Шестиденна війна
Війна Судного дня
Лівійсько-єгипетська війна

Commons-logo.svg Збройні сили Єгипту у Вікісховищі

Збройні сили Єгипту (араб. القوات المسلحة المصرية‎) — військова організація Арабської Республіки Єгипет, призначена для захисту свободи, незалежності та територіальної цілісності держави. Складаються з сухопутних військ, військово-морських сил, військово-повітряних сил і військ протиповітряної оборони.

Загальні відомості[ред. | ред. код]

Єгипетські збройні сили[1]
Види збройних сил: Сухопутні війська Єгипту;

Військово-морські сили Єгипту;

Військово-повітряні сили Єгипту;

Командування протиповітряної оборони Єгипту

Призовний вік і порядок комплектування: Єгипетські збройні сили комплектуються на підставі закону про загальну військову повинність громадянами чоловічої статі у віці 18 — 30 років; термін обов'язкової військової служби — від 12 до 36 місяців з подальшим обов'язковим зарахуванням до резерву строком на 9 років (за даними на 2008 рік)
Людські ресурси, доступні для військової служби: чоловіки віком 16 — 49 років: 21 012 199

жінки у віці 16 — 49 років: 20 145 021 (2010 оціночно)

Людські ресурси, придатні для військової служби: чоловіки віком 16 — 49 років: 18 060 543

жінки у віці 16 — 49 років: 17 244 838 (2010 оціночно)

Людські ресурси, щорічно досягають призовного віку: чоловіки: 783 405

жінки: 748 647 (2010 оціночно)

Військові витрати — відсоток від ВВП: 3,4 % (за даними на 2005 рік), 35-е місце в світі[2]
  • парафувати або підписані станом на 2014 контракти на загальну суму понад $ 3 млрд на поставку з РФ 24 винищувачів МіГ-29м/м2, систем ППО, протитанкових Корнет, бойові гелікоптери: Ка-25, Мі-28 і Мі-25, Мі-35. Легкого озброєння. Берегових протикорабельних систем. Всі контракти розпочаті після призупинення військової та фінансової допомоги Єгипту із США.[3]

Склад збройних сил[ред. | ред. код]

Сухопутні війська[ред. | ред. код]

Єгипетський танк M60.

Сухопутні війська Єгипту — найчисленніший вид збройних сил Єгипту.

Чисельність особового складу — 316 тис. осіб

Сухопутні війська свого штабу не мають. Його функції виконує Генеральний штаб Збройних сил Єгипту та управління міністерства оборони Єгипту.

Військово-морські сили[ред. | ред. код]

фрегат ВМС США класу Олівер Хазард Перрі, той же тип використовується Єгиптом.

Хоча єгипетський флот є найменшим підрозділом ЗС Єгипту, він великий за мірками Близького Сходу.

Єгипетський флот, як відомо, найсильніший на африканському континенті, і найбільший на Близькому Сході, незважаючи на швидке зростання військово-морських флотів інших країн у регіоні.

Хоча деякі судна флоту розміщені в Червоному морі, але більша частина сил, як і раніше, знаходиться в Середземному морі. Штаб-квартира ВМС і головна операційна і тренувальна база розташована в Рас-ель-Тін поблизу Олександрії.

Командувач флоту Віце-адмірал Усама Ель-Гінді.

Флоту також підпорядковується берегова охорона. Берегова охорона несе відповідальність за безпеку поблизу узбережжя та патрулювання прибережних вод для запобігання контрабанди. Вона має у своєму розпорядженні приблизно тридцять п'ять великих патрульних суден (кожне від двадцяти до тридцяти метрів в довжину) та двадцять менших, Бертрам, клас прибережних патрульних суден, побудованих в Сполучених Штатах.

Повітряні сили[ред. | ред. код]

єгипетські ВПС, заправка у повітрі F-16

Єгипетські ПС — авіаційна частина єгипетських збройних сил. Останнім часом основою військ є F-16. Єгипетські ВПС (літаки та підготовка пілотів) вважаються найсильнішими в Африці і одними з найсильніших на Близькому Сході. Міраж 2000 є іншим сучасним перехоплювачем, що використовується ВПС. ВПС Єгипту має 228 F-16 (плюс 12 замовлено), що робить його 4-м найбільшим оператором F-16 у світі.

Кількість літаків на озброєнні — близько 1,100 бойових одиниць[4] і 245 ударних гелікоптерів.[5], серед них 35 Apache AH-64D. На озброєнні все ще перебувають значно модернізовані МіГ-21, F-7 Skybolt, McDonnell Douglas F-4 Phantom II, Dassault Mirage V і C-130 Hercules. У ВПС проходить масштабна модернізація. Мікоян наприкінці 2014 року підтвердив, що Єгипет підписав операція з придбання 24 винищувачів МіГ-29М, і веде переговори про придбання 24 МІГ-35[6]. Повідомлялося, що Єгипет знаходиться в процесі переговорів з французькою Dassault для початкового замовлення 24 винищувачів Rafale[7]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]