Збройні сили Великої Британії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Збройні сили Її Величності
Her Majesty's Armed Forces
Емблема Міністерства оборони Сполученого Королівства
Емблема Міністерства оборони Сполученого Королівства
Види збройних сил
Керівництво
Штат
Витрати та промисловість

Збро́йні си́ли Вели́кої Брита́нії (англ. British Armed Forces) — збройні сили Сполученого Королівства відомі під такими іменами як Британські Збройні сили, Збройні сили Її Величності (Her Majesty's Armed Forces), іноді загальноприйнята назва — Королівські Збройні сили (the Armed Forces of the Crown). Британським Головнокомандувачем Збройних сил є британський монарх, королева Єлизавета II. ЗС Великої Британії знаходяться під управлінням Оборонної Ради Міністерства Оборони.

Британські збройні сили є повністю професійні і добровільні. Чисельність персоналу становила 425500 в 2006 році (191900 — регулярне військо, 191300 — регулярний резерв та 42300 — добровільний резерв). Збройні сили Великої Британії є одними з найбільших збройних сил в Європі, але тільки 26-ті у світі за кількістю військ.

Основним завданням Британських Збройних сил є захист Сполученого Королівства та його заморських територій, просування інтересів безпеки Великобританії та підтримка міжнародних миротворчих зусиль. Також ЗС Великої Британії є активними та постійними учасниками операцій НАТО і сил коаліції в Іраку та Афганістані.

Склад збройних сил[ред.ред. код]

Військово-морські сили[ред.ред. код]

Сухопутні війська[ред.ред. код]

Докладніше: Британська армія

Військово-повітряні сили[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]