Збройні сили Великої Британії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
[[Збройні сили {{{країна}}}]]

Збро́йні си́ли Вели́кої Брита́нії (англ. British Armed Forces) — збройні сили Сполученого Королівства відомі під такими іменами як Британські Збройні сили, Збройні сили Її Величності (Her Majesty's Armed Forces), іноді загальноприйнята назва — Королівські Збройні сили (the Armed Forces of the Crown). Британським Головнокомандувачем Збройних сил є британський монарх, королева Єлизавета II. ЗС Великої Британії знаходяться під управлінням Оборонної Ради Міністерства Оборони.

Британські збройні сили є повністю професійні і добровільні. Чисельність персоналу становила 425500 в 2006 році (191900 — регулярне військо, 191300 — регулярний резерв та 42300 — добровільний резерв). Збройні сили Великої Британії є одними з найбільших збройних сил в Європі, але тільки 26-ті у світі за кількістю військ.

Основним завданням Британських Збройних сил є захист Сполученого Королівства та його заморських територій, просування інтересів безпеки Великобританії та підтримка міжнародних миротворчих зусиль. Також ЗС Великої Британії є активними та постійними учасниками операцій НАТО і сил коаліції в Іраку та Афганістані.

Склад збройних сил[ред.ред. код]

Військово-морські сили[ред.ред. код]

Сухопутні війська[ред.ред. код]

Докладніше: Британська армія

Військово-повітряні сили[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]