Звенигородська (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 59°55′20″ пн. ш. 30°20′08″ сх. д. / 59.92222° пн. ш. 30.33556° сх. д. / 59.92222; 30.33556

Звенигородська
Фрунзенсько-Приморська лінія
Metro SPB Line5 Zvenigorodskaya.jpg
Загальні дані
Тип Колонно-стінова трисклепінна глибокого закладення
Глибина закладення 57 м
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 20 грудня 2008
Архітектор(и) Н. В. Ромашкин-Тиманов (рос.), Ю. В. Еечко (рос.), Д. А. Бойцов (рос.), Н. А. Виноградова (рос.)
Пересадка на Spb metro line1.svg «Пушкінська»
Виходи до Звенигородська вулиця
Час відкриття 05:40
Час закриття 00:23
Код станції ЗГ
Фрунзенсько-Приморська лінія
Комендантський проспект
Старе Село
Хрестовський острів
Чкалівська
Спортивна
Адміралтейська
СЗГ до МПЛ
Садова
СЗГ до ПбЛ
Звенигородська
Обвідний канал
Волковська
Бухарестська
Міжнародна

Звенигородська (рос. Звенигородская) — станція Фрунзенсько-Приморської лінії Петербурзького метрополітену, розташована між станціями «Садова» і «Обвідний канал».

Відкрита 20 грудня 2008 у складі першого пускового комплексу Фрунзенського радіусу. Була введена в експлуатацію без виходу на поверхню. Для сполучення з іншими лініями метрополітену було задіяно перехідний коридор між станціями «Звенигородська» і «Пушкінська», а для виходу на поверхню — ескалаторний тунель станції «Пушкінська». Власні вестибюль і похилий хід станції були відкриті 26 грудня 2009.

Технічна характеристика[ред.ред. код]

Конструкція станції — Колонно-стінова трисклепінна глибокого закладення (глибина закладення — 57 м)

Бічні тунелі станції мають збільшений порівняно з типовою колонною станцією діаметр: 9,8 м, середній зал  типовий з відстанню між осями колон 3,8 м в поздовжньому напрямку і 8 м — у поперечному.

Похилий хід чотиристрічковий, починається з південного торця станції. У центральній частині станції платформа середнього залу піднята (є поздовжні сходи перед нею і після неї), і вже з цієї платформи починається сходи над коліями, що ведуть в перехід на станцію «Пушкінська».

Вестибюль[ред.ред. код]

Наземний вестибюль розташовується в ТРК «Звенигородський», відкриття якого відбулося лише через рік після відкриття станції, 26 грудня 2009, у зв'язку з чим спочатку вихід здійснювався через станцію «Пушкінська».

Над ескалаторами розташоване мозаїчне панно, що зображує бій Семенівського полку.

Пересадка на станцію «Пушкінська» Кіровсько-Виборзької лінії.

Вихід у місто на Звенигородську вулицю і Загородний проспект, до Піонерської площі. До пасажирських платформ Вітебського вокзалу.

Оздоблення[ред.ред. код]

Тема оздоблення «Звенигородської» підказана місцем розташування: до того як цей квартал перетворився на рекреаційну зону (до створення парку тут був ще й іподром), його займав Семенівський плац, де однойменний полк проводив огляди.

Стіни оздоблені білим мармуром «коелга», гранітом з родовища Кашина гора і темно-зеленим індійським мармуром Indiana Green. Підлога виконано з зеленого індійського граніту Rakhi Green з кольоровими вставками і облямівкою з червоного індійського граніту Imperial Red. Вибір постачальника та каменю з Індії проведений фахівцем з природному каменю Володимиром Шестаковим.

Глухий торець станції прикрашає мозаїчне панно «Семенівський полк» (художник А. К. Бистров), на якому зображені найперші семеновці Петра I. За проектом глухий торець і перехід на «Пушкінську» повинні були прикрашати торшери, але від них відмовилися. До відкриття власного похилого ходу північний торець прикрашали фотошпалери з видами Санкт-Петербурга.

У 2010 році на станції було запроваджено новий інформаційний простір.

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]