Саундтрек

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Са́ундтре́к[1], звукова́ дорі́жка (англ. soundtrack) — звукове оформлення будь-якого матеріалу, наприклад, фільму, мультфільму або комп'ютерної гри, а також інформація з цим оформленням, записана на фізичному носії інформації. Інколи використовується англійська абревіатура OST, яка розшифровується як «Original Soundtrack» і означає оригінальну звукову доріжку, яку продають окремо від того матеріалу, для якого вона була написана.

Звукові доріжки:
1. зі змінною густиною;
2. зі змінною амплітудою;
3. стерео Dolby

Походження[ред. | ред. код]

35 мм кіноплівка з оптичною (праворуч) та цифровими (з обох сторін) звуковими доріжками

У термінології кіноіндустрії, звукова доріжка (sound track, два слова) — це аудіозапис, який створили для фільму (гри). Спочатку діалоги, звукові ефекти і музику записують на окремі звукові доріжки, які потім змішують (мікшують) і записують на одну спільну доріжку, саме її ми чуємо при перегляді фільму. Часто створюються дубльовані доріжки, коли фільм перекладається на іншу мову.

Звукова доріжка — термін, який з'явився на початку 1950-х, і позначав вид музичного альбому. Початково задумані кінокомпаніями як рекламні хитрощі для нових фільмів, саундтреки називались «музика з оригінальної звукової доріжки кінокартини» (music from the original motion picture soundtrack). Пізніше цей вислів скоротився до «саундтрек до кінофільму» («original motion picture soundtrack»). Якщо бути точнішим, то ці записи, як правило, були зроблені з музичної доріжки до фільму, оскільки звичайно на них записувалася тільки музика, без діалогів або звукових ефектів.

OST Score — звукова доріжка, в яку включені оригінальні записи композиторів спеціально для цього фільму або мультфільму. Приклад: OST Score (Ганс Ціммер). На сьогоднішній день існує багато композиторів, які працюють саме для створення композицій на замовлення до певного фільму: Джон Вільямс, Алан Сільвестрі, Габрієль Яред, Ганс Ціммер, Джеймс Горнер, Володимир Косма, Едуард Артем'єв, Лудовіко Ейнауді та інші.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Саундтрек // Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод. і допов.) / уклад. і гол. ред. В. Т. Бусел. — 5-те вид. — К. ; Ірпінь : Перун, 2005. — ISBN 966-569-013-2.

Посилання[ред. | ред. код]