Звір Апокаліпсису

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вавилонська блудниця на звірі

Звір Апокаліпсису — персонаж книги Одкровення в Біблії. Всього в книзі Одкровення згадуються два звірі.

Один з них виходить з моря, має 7 голів і 10 рогів. Це звір багряний (яскраво-червоний), на якому посяде велика блудниця, за пророцтвам святих православних Отців — неправдива церква:

« І повів мене в дусі в пустелю, і я побачив жінку, що сиділа на червоній звірині, переповненій іменами богохульними, з сімома головами і десятьма рогами. (Об. 17:3) »

Інший виходить із землі, схожий на агнця, але говорить як дракон:

« він мав два роги, подібні ягнячим, і говорив як дракон. Він діє перед ним з усією владою першого звіра і примушує всю землю і живуть на ній, вклонилися першій звірині, у якого смертельна рана оздоровлена. (Об. 13:11-12) »

Пізніше автор детальніше описує першої звірини і роз'яснює сенс символів:

« Звір, якого ти бачив, був, і немає його, і вийде з безодні, і піде в погибель, і здивуються ті, що живуть на землі, імена яких не вписані в книгу життя від початку світу, бачачи, що звір був, і немає його, і з'явиться. (Об. 17:8) »
« І сказав мені: Чого ти дивуєшся ? я скажу тобі таємницю жінки й звірини, яка носить її, яка має сім голів і десять рогів. Звір, якого ти бачив, був, і немає його, і вийде з безодні, і піде в погибель, і здивуються ті, що живуть на землі, імена яких не вписані в книгу життя від початку світу, бачачи, що звір був, і немає його, і з'явиться. Тут розум, що має мудрість. Сім голів це сім гір, на яких сидить дружина, і сім царів, з яких п'ять упало, один є, другий іще не прийшов, і коли прийде, не довго йому бути. І звір, який був і якого немає, є восьмий, і з числа семи, і піде в погибель. І десять рогів, що ти бачив, то десять царів, які ще не отримали царства, але приймуть владу зі звіром, як царі, на 1:00. (Об. 17:7-12) »

Цей звір вб'є двох пророків, які будуть проповідувати три з половиною роки істинне Євангеліє:

« І коли вони скінчать свідоцтво своє, звір, що виходить з безодні, битиметься з ними, і переможе їх, і вб'є їх. (Об. 11:7) »

У християнському богослов'ї вважається одним з назв антихриста в Новому Завіті, де він також названий людиною гріха, сином погибелі (Еф.  2,3). Так багато разів називає антихриста Іоанн Богослов у своєму Одкровенні (Об. 11:7; 13:1-4; 14:9; 14:11; 15:2; 16:2; 16:10; 16:13; 17:3; 17:7-8; 17:11-17; 19:19-20; 20:2-4; 20:10).

Звір, що виходить з моря (Анжерський апокаліпсис)

Згідно з «Одкровенням» звірові належить прийти в кінці людської історії. Символічно це описано так:

« І став я на піску морському, і побачив що виходить з моря звіра з сімома головами і десятьма рогами: на рогах його було десять діадем, а на головах його імена богохульні.(Об. 13:1) »

Звір богозневажить Бога і правити землею три з половиною роки; розв'яже війну проти святих і переможе. За винятком тих небагатьох, чиї імена були записані в Книгу Життя, весь світ стане почитати звіра. І запитають люди: «Хто до звірини подібний і хто зможе воювати з ним?» (Об.  13:4)

У «Одкровенні» згадується також інший звір — дворогий, і говориться що він буде вчити почитати першого звіра, творити великі ознаки, зводити вогонь з неба; вкладе дух в образ звіра, щоб образ звіра говорив і діяв так, що буде вбиваємо всякий, що відмовився поклонитися йому; покладе «накреслення, або ім'я звіра, або число імені його» на лоб або праву руку живуть, без якого ті не зможуть нічого ні купувати ні продавати (Об. 13:11- 18).

Але всі чудеса антихриста виявляться лише спритними трюками. Замість того, щоб принести на Землю мир і любов, він викличе голод і чуму, війни і руйнування. За неправедність, підкорилися йому, землю осягнуть лиха, описані в «Одкровенні» (деякі тлумачі схильні проводити паралель між цими лихами і старозавітними єгипетськими стратами).

Див. також[ред. | ред. код]