Зелена картка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ґринкард з обох боків

Зелена картка, грин-кард,[1][2] також ґринкард[3] (англ. green card; повна офіційна назва: United States Permanent Resident Card) — посвідчення особи або так названа ідентифікаційна картка, що підтверджує наявність дозволу на проживання в США людини, що не є громадянином США, але постійно проживає на території США, та надає право працевлаштування на всій території цієї країни. Грин-карди нового зразку знову стануть зеленими. Тепер зелені картки будуть виправдовувати свою назву. Останній раз зеленими грин-карди були більш ніж 45 років тому. Зелена картка видається після достатньо довгого і коштовного процесу збору документів та подачі необхідних заяв, і лише по прибуттю на територію США.

Основні способи отримання дозволу на проживання[ред. | ред. код]

В останній час кількість заявок на отримання дозволу на проживання в США складає до 3 мільйонів осіб в рік, при середньому терміні задоволення заяви, що досягає 0.5-10 років через різке збільшення заяв громадян із країн з великою кількістю населення, особливо Індії, Китаю, Мексики та Філіппін. Квота на країну не повинна перевищувати 7 % від загальної кількості іммігрантів в категорії.

Лотерея[ред. | ред. код]

Дозвіл на шанс на проживання можна виграти через участь в особливій інтернет-лотереї (Діверсифікаційна лотерея, DV), яка щороку проводиться урядом США. Одна з цілей лотереї — заохочення імміграції в США людей з країн, іммігранти з яких в США майже не представлені. Більше 6,4 мільйона осіб подали заяви на участь в лотереї в 2008 році. Враховуючи членів сімей заявників, загальна кількість учасників досягла 10 мільйонів осіб. Основна маса з них — жителі з країн що розвиваються Африки (41 %) і Азії (38 %), 19 % з Європи, 2 % з Південної Америки. На перше місце вийшла країна Бангладеш з 1,7 млн заявників, за нею — Нігерія з 684 тисячами. Уродженці країн з великим представництвом іммігрантів, а саме Бразилії, КНР, Колумбії, Домініканської Республіки, Еквадору, Сальвадору, Гватемали, Гаїті, Індії, Ямайки, Мексики, Пакистану, Філіппін, Перу, Польщі, Південної Кореї, Канади і Великої Британії (крім Північної Ірландії) та її колоній, В'єтнаму в лотереї участі не брали, тому що число іммігрантів з цих країн за останні 5 років перевищує 50 тисяч осіб. Росія була знов допущена до участі в лотереї у 2008 (DV-2010).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Грин-кард // Словник української мови : у 20 т. — К. : Наукова думка, 2010—2020.
  2. Суд у США вказав Держдепу докласти зусиль, щоб швидко оформити візи для переможців лотереї «Зелена картка» 2020. VOA (українською). Процитовано 2020-09-27. 
  3. Загнітко А.П, Щукіна І.А. Сучасний тлумачний словник української мови. — Донецьк: ТОВ «ВКФ „БАО“», 2009.

Посилання[ред. | ред. код]