Зззакс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зззакс
Zzzax-H-183.jpg
Зззакс б'ється з Халком на обкладинці Hulk #183 (січень 1975).
Малюнок — Герб Трімп.
Історія
Видавець Marvel Comics
Дебют «Неймовірний Халк» #166 (серпень 1973)
Автор(и) Стів Енглхарт
Герб Трімп
Характеристики
Союзники
Генерал «Громовержець» Росс
Живе Динамо
Особливі сили
Управління струмом
Супер-сила та витривалість
Можливість, імовірно, набиратися інтелекту

Зззакс (англ. Zzzax) — вигаданий персонаж, який з'являється в коміксах видавництва Marvel Comics.

Історія видання[ред. | ред. код]

Вперше Зззакс з'являється у випуску #166 коміксу «Неймовірний Халк» (серпень 1973 року) та був створений Стівом Енглхартом і Гербом Трімпом.

Вигадана біографія персонажа[ред. | ред. код]

Дебютувавши в коміксі «Неймовірний Хал»к[1], Зззакс зображений як людиноподібна істота, сформована із електрики внаслідок акту саботажу на атомній електростанції компанії Consolidated Edison в Нью-Йорку. Група терористів, руйнуючи динамо-машини, спричинила ланцюгову реакцію, яка викликала швидке підвищення енергії, котра набула життя та поглинула розум терористів і декількох інженерів. Використав електричну енергію з їх мізків, істота набула людиноподібної форми та чутливості. Назвавши себе Зззаксом, істота почала битися з Халком і Соколинним Оком, поки не була переможена[1].

Зрештою персонаж повертається до коміксу «Халк» та нищить науково-дослідний центр в Чикаго. Халк марно б'ється з істотою, доки кілька вчених не зупиняють процес, що відтворює Зззакса[2]. Далі Зззакс з'являється в серії Люк Кейдж, Силач, в котрій вистежує людей, відповідальних за його останню поразку. Силач долає істоту, однак вона встигає вбити одного із вчених[3]. Зззакс повертається до серії «Халка», в котрій б'ється з розумною версією монстра (яка володіє інтелектом Брюса Беннера), але той його швидко долає[4]. Пізніше Мефісто відтворює Зззакса в обмеженій серії «Таємні війни 2», незважаючи на це, його вбиває Істота[5]. В серії «Месники Західного узбережжя» персонаж об'єднується зі здодіями фундаментальних сил Гравітоном, Квантумом та Напівжиттям, але Соколине Око долає його за допомогою короткого замикання[6].

В серії «Халка» докладніше розповідається, як Зззакс зрештою був захоплений і ув'язнений організацією «Щ.И.Т.», котра відправила його до бази Гамма. Генерал «Громовержець» Росс організовує передачу свого розуму до тіла Зззакса та починає битися з новою версією Халка, альтер-его котрого є )Рік Джонс[7]. Росс залишає контроль над істотою після того, як рятує свою доньку Бетті Росс Беннер, розуміючи, що його дії ставили під загрозу людські життя[8]. Також Зззакс б'ється з Залізною Людиною в серії «Marvel Comics представляє»[9] та Кейблом в однойменній серії[10].

Істота знову з'являється в серії «Нові Месники» і бере участь в масовій втечі супер-злодіїв з в'язниці Рафт[11]. Друге видання серії «Жінка-Халк» розкрило, що персонажа було ув'язнено організацією «Щ.И.Т.». Однак невдовзі після його втечі та перетворення оборонної системи Гелікарріера проти своїх агентів (у тому числі андроїдів), він був схоплений Жінкою-Халком[12].

Пізніше «Могутні Месники» затримали Зззакса, коли він руйнував Нью-Делі[13].

Далі Зззакс знаходиться у розпорядженні МОДОКа, коли той приходе до нього для боротьби з Червоним Халком[14].

Протягом сюжетної лінії «Страх, як він є», Зззакс був під командуванням МОДОКа, коли той починає битися з Зеро/Ван та Чорним Туманом за право вбивства Червоного Халка першим[15].

Сили і здібності[ред. | ред. код]

Будучи істотою, створеною з суцільної електрики, Зззакс здатний поглинати і звільняти потужний електричний струм; управляти електрикою поблизу електричних полей та електротехніки, і літати. Розмір та сила персонажу зростає пропорційно кількості поглиненої електрики. Цей контроль електричного струму поширюється й на людську нервову систему, як показав Зззакс на прикладі управління Халком. Також Зззакс залежить від електричної активності мозку, і при вбивстві він тимчасово набуває риси особистості потерпілого. Зззакс виробляє інтенсивне тепло задля того, щоб випарувати воду, його слабкість, і не торкатися її.

Поміж коміксів[ред. | ред. код]

Телебачення[ред. | ред. код]

 • Зззакс з'являється в мультсеріалі «Досконала Людина-павук» в епізоді «Ексклюзив». В ньому він має форму худого гуманоїда. Коли Людина-павук дає інтерв'ю Мері Джейн Вотсон, Зззакс і Халк в процесі бійки опиняються у Нью-Йорку, де вона набирає шалені обороти. Поліція не могла побачити Зззакса, доки він не поглинув достатньо енергії для того, щоб його було видно. Заманивши Зззакса до метро, Людина-павук ледве не вмирає від струму істоти, але Халк рятує його, а Зззакса, здавалося б, знищено. Пізніше, виявляється, що Зззакс не вмер, а його сили закорочені. За допомогою Халка і організації «Щ.И.Т.», Людина-павук долає Зззакса шляхом його замикання через перенапруження, перш ніж він зміг би поглинути енергію всього міста.
 • Зззакс з'являється в мультсеріалі «Збір Месників» в епізоді «День усіх батьків». Він тримає в облозі ООН, поки не з'являються Месники. Вони починають перевантажувати енергією Зззакса, доки його остаточно не долає Одін.

Фільми[ред. | ред. код]

Іграшки[ред. | ред. код]

 • Також Зззакс є частиною іграшкових ліній Toy Biz і Heroclix.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б Hulk #166 (August 1973)
 2. Hulk #183 (Jan. 1975)
 3. Luke Cage, Power Man #47 (Oct. 1977)
 4. Hulk #285 (July 1983)
 5. Secret Wars II #7 (Jan. 1986)
 6. West Coast Avengers #12 - 13 (Sep. - Oct. 1986)
 7. Hulk #325 - 327 (Nov. 1985 - Feb. 1986)
 8. Hulk #330 (May. 1986)
 9. Marvel Comics Presents #8 (Apr. 1989)
 10. Cable #59 (October 1998)
 11. New Avengers #1 - 3 (Jan. - Mar. 2006); New Avengers: Most Wanted Files #1 (July 2006)
 12. She-Hulk vol. 2, #17 (April 2007)
 13. Mighty Avengers #32
 14. Hulk Vol. 2 #36
 15. Hulk Vol. 2 #39

Посилання[ред. | ред. код]