Знімок екрана

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Знімок (або скриншот) робочого столу операційної системи Ubuntu Linux

Знімок екрана (англ. screenshot, скриншот[1]) — зображення, отримане комп'ютером, що відображає дійсно те, що бачить користувач на екрані монітора. Це зображення створене зі запису видимих елементів екрана комп'ютера або іншого візуального вихідного пристрою. Як правило, це цифрове зображення створюється операційною системою або спеціальним програмним забезпеченням, хоча може також бути зроблено за допомогою фотокамери або іншого приладу для перехоплення сигналу відео з виходу комп'ютера.

Способи створення скриншоту[ред.ред. код]

Windows[ред.ред. код]

Найпростішим способом створення знімка екрана в операційній системі Windows є використання клавіші на клавіатурі PrtScr (для всього екрана) або поєднання клавіш Alt+PrtScr — для поточного вікна. Після виконання цієї операції знімок поміщається у буфер обміну Windows. Для його вставлення та редагування може використовуватися будь-який графічний редактор, зокрема стандартний Paint, що входить у набір додатків Windows.

Для створення скриншоту існує велика кількість сторонніх програм. Деякі з них дають змогу користувачу робити знімок певної частини екрана, редагувати зображення одразу після створення, робити фото через певний проміжок часу, автоматично зберегти знімок у файл, записувати відео та багато іншого.

Mac OS X[ред.ред. код]

У Mac OS за фотографування екрана відповідають клавіші Shift+ Command+3 (весь екран) та Shift+ Command+4 (поточне вікно). Автоматично знімок зберігається на робочий стіл, але, якщо при його створенні затиснута клавіша Ctrl, скриншот зберігається до буфера обміну.

Linux та Unix[ред.ред. код]

У багатьох дистрибутивах можна скористатись клавішею PrtScr для створення знімка стільниці. Під час роботи з кількома моніторами знімок об’єднуватиме всі використані екрани. Для створення знімка поточного вікна призначена комбінація клавіш Alt+PrtScr, а при використанні комбінації Shift+PrtScr слід виділити графічним курсором ділянку екрана для збереження.

У робочому середовищі GNOME створений знімок екрана буде відразу ж збережений у відповідній теці. Для збереження знімка у буфері обміну до перерахованих вище комбінацій слід додати клавішу-модифікатор Ctrl, наприклад, Ctrl+ Shift+PrtScr збереже у буфері обміну виділену ділянку екрана.

Також можливо зробити знімок екрана засобами командного рядка, наприклад, прочитавши вміст фреймбуфера. Приклад коду:

$ cat /dev/fb0 > /home/$USER/screenshot.raw

Примітки[ред.ред. код]

  1. Також трапляється написання «скріншот», яке не відповідає чинному правопису (див. правило дев'ятки)