Золотий будинок імператора Нерона

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Залишки термів Траяна збудованих над Domus Aurea Нерона

Золоти́й буди́нок імпера́тора Неро́на (лат. Domus Aurea; італ. Casa Dorata) — антична споруда у Римі. Один з найзнаменитіших пам'ятників античної архітектури, що дійшли до наших днів.

Палац був побудований за особистим наказом Нерона в 68 році, після знаменитої пожежі, яку, за легендою, влаштував сам Нерон[1]. Його купол архітектори прикрасили золотом (звідси і друга назва споруди). Усередині стіни були оброблені слоновою кістю і перлами. Імператор не встиг вдосталь насолодитися цією розкішшю. У тому ж році Нерон наклав на себе руки.

Розташування[ред.ред. код]

Палац[ред.ред. код]

Колос[ред.ред. код]

Руйнування[ред.ред. код]

Сучасність[ред.ред. код]

В кінці минулого століття палац був закритий на реставрацію. Вона продовжувалася 18 років. У 1999 році комплекс відкрили для туристів. Експерти відразу заявили, що у них викликає побоювання міцність будівлі. Вони вказували на те, що всередину проникає вода.

У 2001 році в Золотому будинку обвалився фрагмент стелі. А на цей раз обрушився дах. Площа пошкодженої ділянки становить 60 квадратних метрів. На щастя, ніхто не постраждав. І знову експерти упевнені, що у всьому винна вода, що згубно впливає на античну споруду.

Джерела[ред.ред. код]

  • В Риме обрушился Золотой дворец Нерона//«Факты», 1 квітня 2010.

Примітки[ред.ред. код]

Історія Це незавершена стаття з історії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.