Золотий щит

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Проект «Золотий щит» (англ. The Golden Shield Project, кит. 金盾工程 jīndùn gōngchéng) — назва системи фільтрації вмісту Інтернет в КНР. Система також відома під неофіційною назвою «Великий китайський файрвол» англ. Great Firewall of China від англ. Great Wall of China — Великий китайський мур). Проект являє собою систему серверів на інтернет-каналі між провайдерами і міжнародними мережами передачі інформації, котра фільтрує інформацію.

Ряд західних компаній виконують вимоги китайської влади про обмеження доступу до інформації. За даними організації «Репортери без кордонів», китайська версія пошукової системи Yahoo! в результатах пошуку не показує деяку інформацію.[1]

Сайт Вікіпедії також неодноразово блокувався на території КНР.[2] У цей час Вікіпедія частково доступна в Китаї, але повністю заблокована китайська версія Вікіпедії і деякі «чутливі» статті англійської Вікіпедії. Причина блокування обумовлена, зокрема, описом подій у Китаї в травні-червні 1989 року.

Також системою блокуються сайти низки релігійних та філософських течій, зокрема, трансгуманістичних[3]


Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Михаил Дудов. (2007-07-30). ОБСЕ не нашла интернет-цензуры в России. The Epoch Times. Архів оригіналу за 2012-03-03. Процитовано 2009-07-10. 
  2. Китай опять заблокировал «Википедию». Лента.ру. 2006-11-20. Архів оригіналу за 2007-12-21. Процитовано 2009-07-10. 
  3. http://ieet.org/index.php/IEET/more/3361/

Посилання[ред. | ред. код]