Зооноз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Зоонози
МКХ-10
DiseasesDB 28555
MeSH D015047

Зооноз — узагальнена назва природно-вогнищевих інфекцій, тобто таких інфекційних захворювань що передаються від тварин до людини.

Загальна характеристика[ред.ред. код]

Зоонози розвиваються в популяціях диких, синантропних і свійських тварин і становлять загрозу для здоров'я людини. Серед найвідоміших зоонозів — природно-осередкові інфекції, що циркулюють в популяціях ссавців: чума, туляремія, сказ, лептоспіроз. До зоонозів належать також різноманітні орнітози, зокрема пташиний грип.

Серед найактивніших учасників зоонозів виступають хижі ссавці (найчастіше сказ), кажани (сказ), гризуни та комахоїдні (лептоспіроз і туляремія). Нерідко зоонози заносяться разом з інвазійними видами. Розвиток епідемій чуми у Європі пов'язаний з багаторазовими інвазіями пацюків (переважно з торгових суден).

Контроль зоонозів[ред.ред. код]

В Україні контроль за зоонозами ведуть обласні й районні санепідемстанції та ветеринарні станції. У зв'язку з участю в зоонозах різних груп тварин в системі СЕС у відділах ОНІ (особливо-небезпечних інфекцій) працюють біологи-зоологи, переважно фахівці у галузі теріології та ентомології.

Див. також[ред.ред. код]

Інформація в Інтернеті[ред.ред. код]