Зооноз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Зоонози
Класифікація та зовнішні ресурси
DiseasesDB 28555
MeSH D015047

Зооноз — узагальнена назва природно-осередкових інфекцій, тобто таких інфекційних захворювань, що звичайно поширені у тварин, але здатні передаватися від тварин до людини.

Загальна характеристика[ред.ред. код]

Зоонози розвиваються в популяціях диких, синантропних і свійських тварин і становлять загрозу для здоров'я людини. Серед найвідоміших зоонозів — природно-осередкові інфекції, що циркулюють в популяціях ссавців: чума, туляремія, сказ, лептоспіроз. До зоонозів належать також сибірка, орнітоз у різних видів птахів, пташиний грип тощо.

Серед найактивніших учасників зоонозів виступають хижі ссавці (найчастіше сказ), кажани (сказ), гризуни та комахоїдні (лептоспіроз, туляремія), травоїдні (сибірка). Нерідко зоонози заносяться разом з інвазійними видами. Розвиток епідемій чуми у портових містах різних континентів пов'язаний з численними інвазіями чорних пацюків (переважно з торгових суден).

Контроль зоонозів[ред.ред. код]

В Україні контроль за зоонозами ведуть обласні й районні санепідемстанції та ветеринарні станції. У зв'язку з участю в зоонозах різних груп тварин в системі СЕС у відділах ОНІ (особливо-небезпечних інфекцій) працюють біологи-зоологи, переважно фахівці у галузі теріології та ентомології.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Собака Це незавершена стаття з ветеринарії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Медицина Це незавершена стаття з медицини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.