Зоофіти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ілюстрація з книги Ернста Геккеля Kunstformen der Natur, 1904, на якій показані різні види актиній, яких раніше відносили до зоофітів

Зоофіти - тварини, які зовні подібні до рослин. Прикладом може слугувати морська анемона. В сучасній науці термін вийшов з ужитку в зв'язку з поглибленням біологічних знань та відповідними змінами в систематиці та номенклатурі. Раніше зоофітів розглядали як клас або тип в царстві тварин і відносили до них організмів, які зараз відносяться здебільшого до кишковопорожнинних та голкошкірих.

Давньогрецький філософ Арістотель, зображуючи "драбину істот", виділяв зоофітів в якості проміжного щабля між рослинами (яким властива Душа, що живить) та тваринами (яким властива Душа, що живить, відчуває та рухає). Для зоофітів властивою є Душа, що живить і відчуває.

Костянтин Ціолковський, з іншого боку, розглядаючи можливість підтримання життя у космосі, називав зоофітами організми, яким властиве гетеротрофне живлення, але які також мають фотосинтетичні пігменти, і здатні до автотрофного живлення.

Джерела[ред.ред. код]