Зоряна астрологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Зоряна астрологія або Сидерична астрологія — це система астрології, у якій точками відліку є нерухома зірка (наприклад у джйотіш - Реваті або ζ Дзета Риб). У 17/05 285 р. коли існувала нульова прецессія не було різниці між сидеричним і тропічним зодіаком, але в 2011 р. вона наприклад досягла 24 градуси. В джйотіш існує своя проблема — суперечка між різними астрологами, чия айанамша точніша. Зараз офіційно прийнято використовувати айанамшу Лахірі і сидеричну довготу планет визначають як тропічна довгота мінус аянамша λsid=λ-AL (Екліптична система координат).

Тропічна астрологія — це система астрології, у якій точками відліку є Тропік Рака та Тропік Козерога, а також екватор, і система якої розвивалась використовуючи тропічний Зодіак. Точками відліку, взятими за основу відліку тропічного Зодіаку, є розташування Сонця на небосхилі під час рівнодень та сонцестоянь. Тропічна система Зодіаку базується на взаємному розташуванню Землі щодо Сонця, а не щодо зірок і їх сузір'їв, тож основна філософія тропічної астрології залишається незмінною, як і сам Зодіак. До неї відносять більшість систем астрології, за винятком індійської джйотиша, яка повязана із сидеричним зодіаком. В останньому координати небесних тіл визначають як суму тропічних координат і айанамші - зсув відносно нерухомих зір.

Сидеричні системи[ред.ред. код]

Традиційна астрологія Індостану заснована на зоряному або сидеричному зодіаку, який відрізняється від тропічного на корекцію звану аянамша . Різниця між ведичним і західним зодіаком в даний час близько 24 градусів. Це відповідає близько 1700 років , коли весняне рівнодення було приблизно в центрі сузір'я Овна ( " перша точка Овна " ) , і тропічні і зоряні зодіаки збіглося (близько 285 р. н.е.). Поділ , як вважають , відбулися в сторіччя після Птолемея (друге століття н.е.) , очевидно повертаючись до індо - грецької передачі системи . Проте раніше грецькі астрономи , такі як Евдокс говорили про весняне рівнодення на 15 ° в Овні , в той час як більш пізні греки говорили про весняне рівнодення в 8 °, а потім 0 ° у Овні (див. с. 16 , С. Джим Tester в роботі. ) , що дозволяє припустити використання зоряним зодіаку в Греції до Птолемея і Гіппарха .

Також досить відомою сидеричною системою є тибетська астрологія Карці (Вайлі: skar rtsis) - «біла» астрологія, або астрологія «зірок», що виникла під впливом індійської астрології. У ній використовуються математичні обчислення, сформувалась під впливом Шива-свародая-тантри і Калачакра-тантри.

Існує думка, що волхви словян також володіли Зоряною астрологією. Спроби виявити їх спадщину можна знайти в Александра Асова, який видав книгу, в якій послідовно викладені основи слов'янської ведичної астрології і любомудрія (філософії, богослов'я). Описано способи передбачення майбутнього народів, або долі окремої людини. Показано зв'язок зоряного знання з традиційними календарними обрядами слов'ян. Подано слов'янський календар, розказано як вибирати свою долю за зірками, тобто як слідувати Шляху Прави. [1]

Серед західним астрологів є відомим Кирило Фаган (народився Дублін, Ірландія, 22 травня 1896 році, помер Тусон, Аризона, США, 5 січня 1970), який поширював ідею використання Зоряної Астрології на заході і встановив його у вигляді окремого поля від тропічної астрології. Деякі праці Фагана на цю тему -

  • Astrological Origins, Zodiacs Old and New St. Paul, Minn.: Llewellyn Publications, 1971.
  • Fixed Zodiac Ephemeris for 1948. Washington, D.C.: National Astrological Library, 1948.
  • A Primer of the Sidereal Zodiac
  • Zodiacs Old and New. Los Angeles: Llewellyn Publications, 1950.

Вальтер Берг (нар. 1947) є британським астрологом, який відомий своєю 13-знаковою Зоряною Астрологією, "зоряне система, яка використовує фактичні сузір'їв істинного зодіаку". Він добавив у зодіак Змієносець (знак зодіаку). У 1980 році, під час навчання і практики астрологія Берг познайомився з астрологом Джефф Майо і співпрацював з ним над кількома проектами при розробці 13-знакової астрології.

У 1970 році Стівен Шмідт у своїй "астрології 14" виступав за 14-знаковий зодіак, представляючи Змієносця (Ophiuchus) (6 грудня по 31 грудня) і Кит (сузір'я) (Cetus) (12 травня по 6 червня), як нових знаків. У зоряній астрології 20-го століття, ідея була розглянута Вальтером Бергом в його "13 Знак зодіаку" (1995). Вона була опублікована в Японії в 1996 році і стала бестселером, і система Берга з тих пір порівняно широко поширена в японській поп-культурі, з'являючись, наприклад, в Final Fantasy серії відеоігор і манга і аніме Fairy Tail.

У січні 2011 року заяву Парк Кункл (Parke Kunkle) з товариства планетарія Мінесоти повторюючи ідею "13 зодіакального знаку Змієносця" зробив деякі заголовки в популярній пресі.

Зодіак у джйотіш[ред.ред. код]

Докладніше: Зодіак

Усі дванадцять Санкранті (перехід до нового знаку) можна розділити на чотири категорії.

1. Аян Санкранті

Макар Санкранті і Карка Санкранті два Аян ( अयन ) Санкранті, які також відомі як Uttarayana Sankranti і Dakshinayana Sankranti відповідно. Це концептуально еквівалентно зимовому та літньому сонцестоянням в індуїстському календарі, і ці Аяні віддаляються один від одного від сезонних сонцестоянь через прецесію Землі. Після тисячі років ці Ayani Санкранті буде збігатися знову з сезонними сонцестояннями.

Зоряна астрологія також відома як Nirayana ( निर्णय ). Тропічна астрологія або Саяна ( सयाना ) використовується більшістю західних астрологів. Прецесія також відома як Айанамша, Айянамса ( अयन - अंश ).

Uttarayana ( उत्तरायण ) це шестимісячний період, коли Сонце перебуває у Північній півкулі і Dakshinayana ( दक्षिणायण ) - це шестимісячний період, коли Сонце перебуває у південній півкулі. Через прецесію Землі ці визначення Аян стали неправильними.

Сонце починає рухатися в північній півкулі близько 24 днів до Макара Санкранті. В даний час Макара Санкранті відбувається на 14 або 15 січня під час зимового сонцестояння, рух Сонця від Південної до Північної півкулі починається 21 або 22 грудня.

Астрономи, і карта панчанг ( कर्ता ) знають про цей факт і не роблять корекцію на прецесію, щоб відзначити правильне положення зірок.

Під Макара Санкранті Сонце збігається з тими ж зірками у фоновому режимі, який був оригінал (і дотепер) концепція , щоб відзначити день Макара Санкранті. Під час зимового сонцестояння Сонце не збігається з тими ж зірками у фоновому режимі, який є обов'язковим, щоб відзначити день Макара Санкранті. Отже індуїстськтй календар не поважає сезонів, і нехай вони дрейфують, але зберегає те ж положення Сонця (по відношенню до зірок у фоновому режимі), щоб відзначити день всіх Sankranti, в тому числі Макара Санкранті.

Згідно вище пояснення , індуси досі святкують Makara Sankranti на правій дня, однак, слово Uttarayana стало неправильним з часом і більшість індійців прийняли цей факт, ігноруючи зимового сонцестояння і літнього сонцестояння для будь-яких релігійної діяльності. Аналогічно Dakshinayana коли Сонце починає рухатися в південній півкулі припадає на 21 або 22 червня близько 24 днів до Карка Sankranti . Карка Санкранті даний час відбувається на 15 або 16 липня, що вже розійшлися від літнього сонцестояння на 24 днів.

Для Аян сприятливий час добре написано в релігійних текстах. Для Макара Санкранті 40 Гхаті після Sankranti і Карка - 30 Гхатів до Санкранті є сприятливий для виконання всіх ритуалів.

2. Вішува ( विषुव ) або Сампаті ( सम्पात ) Санкранті

Меша Санкранті і Тула ​​Санкранті - два Вішува Санкранті які також відомі як Васант Сампат і Шарада Сампат відповідно. Це концептуально еквівалентно весняного рівнодення та осіннього рівнодення індуїстського календаря , і ці Вішува Санкранті віддаляються один від одного від сезонного рівнодень через прецесію Землі. Для цих двох Санкранті п'ятнадцять Гхат до і після моменту вважаються сприятливими.

3. Вішнупаді ( विष्णुपदी ) Санкранті

Симха , Кумбха , Врішібха і Врішчіка - чотири Вішнупаді Санкранті . Для всіх цих чотирьох шістнадцять Гхат перед Sankranti моментом вважаються сприятливими.

4. Шадшатамукхі( षड्शिती मुखी ) Санкранті

Міна , Канйа , Мітхуна і Дхану - чотири шадшіт - мукха Санкранті . Для всіх цих чотирьох шістнадцять Гхаті після Sankranti моменту вважаються сприятливим часом для діяльності, де гхаті = 24 хвилини .

Примітки[ред.ред. код]

  1. Асов А.И. Славянская астрология (Вещорская книга)[1]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • "The Real Constellations of the Zodiac.".. Dr. Lee T. Shapiro, Planetarian,, Vol 6, #1, Spring (1977). [1]
  • "The Real, Real Constellations of the Zodiac.". John Mosley, Planetarian,, Vol. 28, # 4, December (1999).[2]
  • "The Primer of Sidereal Astrology,", Cyril Fagin and Brigadier R. C. Firebrace, American Federation of Astrologers, Inc., (1971) ISBN 0-86690-427-1
  • A History of Western Astrology, by S. Jim Tester,1987, republished by Boydell Press (January 1999),ISBN 0-85115-255-4, ISBN 978-0-85115-255-4
  • Raymond, Andrew (1995). Secrets of the Sphinx Mysteries of the Ages Revealed. Hawaii: U N I Productions. ISBN 964695464

Див. також[ред.ред. код]