Зоряний крейсер класу «Венатор»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Загальний вигляд Венатора.

Зоряний крейсер/дестроєр класу «Венатор» (англ. Venator-class Star Destroyer) - крупний бойовий та транспортний зоряний корабель із Всесвіту "Зоряних Війн". Назва Venator небуквально перекладається з англійської як Мисливець.

Класифікація[ред.ред. код]

Класифікується Венатор наступним чином:

  • за стандартною класифікацією Зоряних Війн: Зоряний Дестроєр (Star Destroyer) - дуже крупний зореліт, призначений для ведення космічного бою; з габаритною довжиною понад 1000м; та клиноподібною формою корпуса.
  • за альтернативною класифікацією: Штурмовий/Десантний Крейсер - так як в українській мові недоцільно використовувати слово "Дестроєр".

Опис[ред.ред. код]

Венатори є, можна сказати, універсальними кораблями, які здатні пересуватися між зоряними системами за лічені години; швидко пересуватись в межах одної системи на досвітловій швидкості; брати участь у космічних боях, як лінійних на близьких дистанціях, так і дальніх обстрілах; опускатися на поверхню землі для висадки армії та різного вантажу; виконувати роль авіаносця. Були основними бойовими кораблями флоту Галактичної Республіки під час Війни Клонів. Після закінчення війни продовжували службу вже у складі Галактичної Імперії, але невдовзі були списані.