Зоряний танок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зоряний танок
англ. Stardance
Жанр роман
Автор Спайдер Робінсон[d] і Джинн Робінсон[d]
Мова англійська
Опубліковано лютий 1979[1]
Видавництво Dial Press[d]
Наступний твір Starseed[d]
ISBN-13: 978-0-8037-8232-7
ISBN-10: 0-8037-8232-2

«Зоряний танок» (англ. Stardance) — науково-фантастичний роман Джинні [en] та Спайдера Робінсонів[en], виданий Dial Press в 1979 році в рамках своєї квантової наукової фантастичною лінії. Початковий варіант роману спочатку з'явився в Analog в 1977 році як однойменна повість, після якого пішло продовження «Зоряний танок II» (англ. Stardance II) в журналі «Analog» в 1978 році.

Після того, як в 1979 році в Dial з'явилася різноманітність плетінь, «Stardance» був передрукований в м'якій обкладинці в Dell Books в 1980 році, а в подальшому видавалися в Tor Books і Baen Books протягом наступного десятиліття. Baen Books видавали роман разом з його продовженням «Зоряне насіння» (англ. «Starseed»), в масовому тиражі в м'якій обкладинці, «The Star Dancers», в 1997 році; в 2006 році Baen Books опублікувало в твердій обкладинці трилогію «Зоряний танок», додавши третій роман, «Starmind»[2].

Реакція[ред. | ред. код]

Альгіс Будріс заявив, що «Зоряний танок» — це «читальний досвід, який справді висуває основне людське відчуття…, в кожному з нас живе щось славне, яке виходить за межі смертельної помилки, це насіння ангела» (англ. a reading experience which genuinely evokes a basic human feeling ... that within each of us dwells something glorious that is beyond mortal error, is the seed of an angel), підсумовуючи, що «Stardance пронизує читача з незвичайною силою, досяжною лише соціальними екстраполяціями SF» (англ. Stardance sweeps over the reader with the uncommon power attainable only by the social extrapolations of SF)[3].

Нагороди[ред. | ред. код]

Роман «Stardance» отримав нагороди «Г'юго» і «Неб'юла», а також роман було внесено у щорічний «Locus Poll». Роман «Зоряний танок» займав четверту позицію в опитуванні журналу «Локус» два роки поспіль[4].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Freebase Data DumpsGoogle.
  2. ISFDB publishing history
  3. «Books», F&SF, October 1979, p.34-38
  4. The Locus Index to SF Awards. Архів оригіналу за 25 лютий 2007. Процитовано 27 квітень 2018. 

Посилання[ред. | ред. код]