Зоряний шлях: Глибокий космос 9

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зоряний шлях:
Глибокий космос 9
Star Trek: Deep Space Nine
Тип телесеріал і телесеріал за "Зоряним шляхом"d
Телеканал(и) NBC
Дистриб'ютор(и) CBS Media Venturesd, Netflix і Hulu
Жанр наукова фантастика
Тривалість 45 хв.
Компанія Paramount Television Studios[1]
Керівник проєкту Річард Берман і Michael Pillerd
Ідея Джин Родденберрі
На основі Зоряний шлях: Оригінальний серіал
У головних ролях Avery Brooksd
Рене Обержонуа
Ніколь де Бур
Майкл Дорн
Террі Фаррел
Cirroc Loftond
Колм Міні
Armin Shimermand
Александр Сіддіґ
Нана Візітор
Rosalind Chaod
Max Grodénchikd
Арон Айзенберґ
Ендрю Робінсон
Chase Mastersond
Marc Alaimod
Пенні Джонсон Джеральд
Луїза Флетчер
Majel Barrettd
Mark Allen Shepherdd
J. G. Hertzlerd
Kenneth Marshalld
Кейсі Біггзd
Robert O'Reillyd
Philip Anglimd
Camille Saviolad
Джеффрі Комбс
Cyia Battend
Tracy Middendorfd
Melanie Smithd
Salome Jensd
Barry Jennerd
Джеймс Дарренd
Duncan Regehrd
Воллес Шон
Andrea Martind
Cecily Adamsd
Брок Пітерсd
Едріенн Барбо
Jeff McBrided
Leigh McCloskeyd
Джон Ґловер
Gary Frankd
Джуліанна Маккартіd
James Sloyand
Hana Hataed
Вільям Седлер
Пол Дуліd
Композитор Jay Chattawayd
Країна-виробник США
Місце зйомок Paramount Stage 5d[2], Paramount Stage 31d[3], Paramount Stage 17d[4], Paramount Stage 18d[5], Paramount Stage 4d[6] і Paramount Stage 7d[7]
Мова оригіналу англійська[8]
Кількість сезонів 7
Кількість серій 176 Список серій телесеріалу «Зоряний шлях: Оригінальний серіал»
Попередник Зоряний шлях: Наступне покоління
Послідовник Зоряний шлях: Вояжер
Посилання

«Зоряний шлях: Глибокий космос 9» (англ. Star Trek: Deep Space Nine) — науково-фантастичний телевізійний серіал, який був створений у всесвіті «Зоряного шляху». Тривав у оригінальному показі з 3 січня 1993 року по 2 червня 1999, отримавши 7 сезонів та 179 епізодів.

На відміну від інших серіалів, дія відбувається не на зоряному кораблі, а на космічній станції «Глибокий космос 9». У 2369—2375 роках біля неї виявляється ​​червоточина, що зв'язує щойно звільнену від окупації Кардассіанської Імперії планету Баджор з далеким Гамма-квадрантом галактики. Відкриття дозволяє здійснювати досі неможливі перельоти і станція набуває винятково важливого значення для політики, торгівлі та досліджень. В той же час отримати доступ до червоточини намагається держава Домініон з Гамма-квадранту, чому протистоїть екіпаж «Глибокого космосу 9» під командуванням капітана Бенджаміна Сіско.

Сюжет[ред. | ред. код]

Перший сезон[ред. | ред. код]

Цивілізація баджорців, звільнившись в ході тривалої боротьбі з-під кардасіанської окупації, просить в Об'єднаної Федерації Планет про допомогу. Капітана Бенджаміно Сіско переводять на космічну станцію «Глибокий космос», розташовану на орбіті планети Баджор. Станція перебуває в скрутному становищі, Бенджамін, оселившись там із сином, вважає свою роботу там помилкою. Він знайомиться з баджоркою Кірою Неріс, здатним змінювати форму Одо та іншими жителями станції.

Релігійна лідер баджорців Кай Вінн дає йому сферу шанованих як богів Пророків, передбачаючи, що саме йому належить зібрати інші сфери та визначити історію галактики. Сфера приводить його до червоточини, що веде за 70 тис. світлових років — у Гамма-квадрант. Ця аномалія дозволяє швидко подорожувати на досі неможливі відстані, вести торгівлю і досліджувати нові світи. Станція враз набуває винятково важливого значення для жителів по обидва боки червоточини.

Екіпаж станції зустрічається з новими цивілізаціями, доступ до червоточини прагнуть отримати недружелюбні цивілізації, такі як клінгони, та злочинці. Баджорці ж вірять, що в червоточині проживають їхні боги.

Другий сезон[ред. | ред. код]

Баджорські екстремісти намагаються змусити Федерацію покинути «Глибокий космос», вважаючи, що вона прагне так само поневолити планету, як кардасіанці. В той же час кардасіанці на чолі з Дукатом плетуть інтриги, щоб повернути собі Кардасію, маніпулюючи і Федерацією, і баджорцями.

Вирушивши в Гамма-квадрант, Бенджамін виявляє там могутній союз цивілізацій під назвою Домініон. Ця сила вважає польоти з Альфа-квадранта загрозою і таємно посилає на «Глибокий космос» своїх агентів — здатних набувати різних подоб Змінників.

Третій сезон[ред. | ред. код]

Федерація надсилає корабель «Непокірний», обладнаний потужною зброєю та системою маскування. Станція зустрічає нові пригоди, поки Домініон готує вторгнення до Альфа-квадранта. Бенджамін з товаришами випадково переносяться в 2024 рік, що призводить до зникнення в майбутньому Федерації, але вони знаходять спосіб повернутися й виправити хід подій. Також він опиняється в «дзеркальному всесвіті», де замість Федерації існує жорстока Терранська імперія, та піднімає в ній повстання. В Альфа-квадранті виявляються інші сфери Пророків, здатні наділяти надзвичайними здібностями. Одо допомагає викривати Змінників, які в свою чергу намагаються схилити його на свій бік. Домініон обманом підбурює Федерацію почати війну проти зенкеті і хоча план провалюється, Домініон попереджає — його агенти вже повсюди і вторгнення неминуче.

Четвертий сезон[ред. | ред. код]

Домініон посіяв недовіру між цивілізаціями Альфа-квадранта — будь-хто може виявитися Змінником. В цей час клінгони сперечаються з кардасіанцями за території. Ференгі випадково потрапляють на Землю 1947-го року, що стає відомо як Розвельський інцидент. Змінники проникають на Землю, тому Бенджаміна переводять туди на посаду начальника служби безпеки Зоряного флоту. Ворф прибуває на станцію, відмовившись від військових планів своєї цивілізації.

У «дзеркальному всесвіті» проти Терранської імперії починається повстання, котрому допомагає оригінальний Бенджамін. Одо змушений шукати ліки в свого народу, де його позбавляють здатності змінювати форму. Канцлер Клінгонської імперії намагається скористатися технологіями Федерації, щоб знищити Змінників, але його самого замінює самозванець.

П'ятий сезон[ред. | ред. код]

Клінгони виступають проти Федерації. Виявляється існування істот па-рейфів, ворожих до Пророків. Екіпаж станції через сферу Пророків тимчасово переміщується в XXIII століття, де зустрічає капітана Кірка та відвертає зміну клінгонами історії. Одо повертає здатність змінювати форму.

Екіпаж станції намагається закрити червоточину, та спроба провалюється. Змінники планують підірвати зорю Баджора, хоча це і не вдається. Клінгони, викривши ворожі інтриги, відновлюють дружні стосунки з Федерацією та виступають з нею проти Домініону. Невдовзі Бенджамін отримує через сферу видіння, що змушує його переконати баджорців не вступати зараз у Федерацію й лишитися нейтральними. Кардасіанці приєднуються до Домініону і починається вторгнення в Альфа-квадрант. Екіпаж станції змушений покинути «Глибокий космос» на «Непокірному».

Шостий сезон[ред. | ред. код]

Екіпаж «Глибокого космосу» роз'єднаний, виконуючи завдання в різних місцях. Зоряний флот безуспішно намагається повернути контроль над станцією. Ромуланці вступають у війну з Домініоном, але й попри це загарбники успішно просуваються вглиб Альфа-квадранта. Учасники війни постають перед численними моральними виборами, здійснюючи військові операції та рятуючи цивільних.

Врешті станцію вдається повернути і починається контратака на Кардасію. Попри суперечності, Федерація, клінгони та ромуланці об'єднуються проти спільного ворога. Дукат знаходить ув'язненого па-рейфа і звільняє його. Істота вселяється в Дуката й закриває червоточину.

Сьомий сезон[ред. | ред. код]

Із закриттям червоточини зв'язок з Пророками зникає. Багато баджорців починають поклонятися па-рейфам, серед них і Кай, вважаючи їх істинними богами. Кардасіанці втрачають підтримку Домініону, але на їх боці виступають бріни. Бенджамін розкриває, що його мати була Пророком. Він розшукує останню, десяту сферу, яка відкриває червоточину знову. Бріни несподівано атакують Землю і кораблі Федерації виявляються нездатні протистояти їхній зброї. Проте клінгони діляться своїми технологіями, що дозволяє здобути перемогу.

Таємна організація Секція 31 розробляє вірус, що вражає Змінників. Кай звільняє па-рейфів, заточених в глибинах Баджора, яких очолює Дукат. Ті планують завоювати галактику та знищити Пророків. Бенджамін, користуючись артефактами Пророків, повертає па-рейфів назад у їхню темницю. Змінники в обмін на ліки від вірусу погоджуються припинити війну.

Основні персонажі[ред. | ред. код]

  • Евері Брукс — людина; Капітан Бенджамін Сіско, командувач станцією, командир корабля «Непокірний», в минулому старпом зорельота «Саратога»;
  • Нана Візітор — баджорка; Майор, пізніше полковник Збройних Сил Бейджора Кіра Неріс, Перший Офіцер;
  • Рене Обержонуа — Змінник, що в дитинстві потрапив до Альфа-квадранту; голова служби безпеки Одо, Начальник служби безпеки;
  • Террі Фаррел — триллка; Лейтенант Джадзія Дакс, Офіцер з науки (1-6 сезони);
  • Ніколь Дебо — триллка; Лейтенант Езрі Дакс (Тіган), Радник (7 сезон);
  • Майкл Дорн — клінгон; Лейтенант Ворф, Військовий радник/перший офіцер «Непокірного»;
  • Александр Сіддіг — людина; Лейтенант Джуліан Башир, Головний лікар;
  • Колм Мені — людина; начальник інженерної служби Майлз О'Брайн, Головний інженер;
  • Армін Шімерман — ференгі; цивільний Кварк, Власник бару «У Кварка».

Сезони[ред. | ред. код]

Сезон Епізоди Оригінальні покази
Прем'єра Фінал
1 20 3 січня 1993 20 червня 1993
2 26 26 вересня 1993 12 червня 1994
3 26 26 вересня 1994 19 червня 1995
4 26 2 жовтня 1995 17 червня 1996
5 26 30 вересня 1996 16 червня 1997
6 26 29 вересня 1997 17 червня 1998
7 26 30 вересня 1998 2 червня 1999

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]