Зоряний шлях: Дискавері

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зоряний шлях: Дискавері
Star Trek: Discovery
Star Trek Discovery logo.svg
Тип телесеріал і телесеріал за "Зоряним шляхом"d
Телеканал(и) CBS
Жанр наукова фантастика, пригоди, драма
Тривалість серії 40-50 хв.
Компанія CBS Television Studios
Керівник проекту Браян Фуллер, Алекс Куртцман
Режисер David Semeld[1], Adam Kaned[1], Аківа Голдсманd[1], Olatunde Osunsanmid[1], Lee Rosed[1], Douglas Aarniokoskid[1], David Barrettd[1], John Stuart Scottd[1], Джонатан Фрейкс[1], T. J. Scottd[1], Ганель Кюлпепперd[1], David Solomond[1], Christopher J. Byrned[1], Марта Каннінгемd[1], Alex Kurtzmand[1] і Maja Vrvilod[1]
На основі Зоряний шлях: Оригінальний серіал
Виконавчий продюсер Браян Фуллер
У головних ролях Sonequa Martin-Greend[2][3], Мішель Йео[4], Ентоні Репп[4][3][5], Doug Jonesd[4][3][5], Mary Wisemand[1][3][5], Джеймс Фрейн[1], Шазад Латіф[1], Эмили Куттсd[1], Oyin Oladejod[1], Джейсон Айзекс[1], Jayne Brookd[6], Рейн Вілсон[6][7], Chris Violetted[6][1], Peter MacNeilld[6], Michael Boisvertd[6], Міа Кіршнерd[1], Wilson Cruzd[1], Chris Obid[1], Рекга Шармаd[1], Mary Chieffod[1], Енсон Маунт[1][3], Кеннет Мітчелл[8], Arista Arhind[8], Kenric Greend[8], Hannah Cheesmand[8], Rachael Ancherild[8], Клер МакКоннеллd[8], Maulik Pancholyd[8], Ethan Peckd[8][7], Патрик Квок-Чунd[8], Джулианна Гроссманd[8], Ронни Роуd[8], Сара Митичd[8], Alan van Sprangd[1], David Benjamin Tomlinsond[1], Raven Daudad[1], Tasia Valenzad[1], Tig Notarod[1], Ali Momend[1][7], Bahia Watsond[1][7], Conrad Coatesd[1], Michael Ayresd[1], Riley Gilchristd[1], Romaine Waited[1], Damon Runyand[1], Harry Judged[1], Liam Hughesd[1], Sam Vartholomeosd[1], Ребекка Ромейн[1][7], Sonja Sohnd[1], Christopher Russelld[1][7], Nicole Dickinsond[1], Jeremy Crittendend[1], Yadira Guevara-Pripd[1], Terry Serpicod[1], Devon MacDonaldd[1], Dwain Murphyd[1], Anthony Grantd[1], Alisen Downd[1], Tyler Evan Webbd[1], Hannah Speard[1], Tara Nicodemod[1], Samora Smallwoodd[1], Hanneke Talbotd[1], Chai Valladaresd[1], Kyana Teresad[1], Sheila McCarthyd[1], Andrew Moodied[1], Katherine Barrelld[1], Хав'єр Ботетd[1], Меліса Джордж[1], Grace Lynn Kungd[1], Sam Asanted[1], Milton Barnesd[1], Клінт Говард[1], Dennis Andresd[1], Jason Delined[1], Billy MacLelland[1], Dee Pelletierd[1], Hamza Fouadd[1], Conrad Plad[1], Matthew Binkleyd[1], Rob Brownsteind[1], Jordana Blaked[1], Luke Humphreyd[1], Justin Howelld[1], Simon Northwoodd[1], Marie Wardd[1], Noah Davisd[1], Tyler Hynesd[1], Mark Pellingtond[1], Saad Siddiquid[1], Sean Connolly Affleckd[1], Kiara Groulxd[1], Elias Toufexisd[1], Claire Quted[1], Bonnie Morgand[1] і Thamela Mpumlwanad[1]
Композитор Джефф Руссо
Країна-виробник США
Місце зйомок Pinewood Toronto Studiosd[9]
Мова оригіналу англійська
Перший показ 24 вересня 2017 — триває
Кількість сезонів 2
Кількість серій 34[10]
Посилання

«Зоряний шлях: Дискавері» (англ. Star Trek: Discovery) — науково-фантастичний телевізійний серіал за всесвітом «Зоряного шляху». Шостий телесеріал у франшизі «Зоряний шлях», події якого передують оригінальному серіалу. Прем'єра відбулася 24 вересня 2017 року. Українською дублюється студією «НеЗупиняйПродакшн»[11].

Серіал оповідає про місію корабля Федерації Планет «Дискавері», покликаного припинити наступ Клінгонської імперії, та усунути пов'язані загрози. Події відбуваються в середині XXIII століття впродовж десятиліття до експедиції корабля «Ентерпрайз», показаної в оригінальному серіалі.

Огляд сезонів[ред. | ред. код]

Сезон Епізоди Період показу на ТБ
Всього Прем'єра сезону Фінал сезону
1 15 24 вересня 2017 11 лютого 2018
2 14[12] 17 січня 2019 18 квітня 2019[13]

Сюжет[ред. | ред. код]

Перший сезон[ред. | ред. код]

Імперія клінгонів роз'єднана, тоді як Федерація Планет, куди входять люди, набирає силу. Лідер одного з клінгонських домів Т'Кувма закликає всі 24 доми забути про суперечності, щоб протистояти Федерації та повернути колишню велич своєї космічної держави. Дослідницький корабель «Шеньжоу» виявляє на краю володінь Федерації планет стародавній об'єкт. Офіцер Майкл Бернем вирушає на його дослідження, де стикається з клінгонським воїном. Об'єкт виявляється святинею клінгонів Світочем, а воїн — обраним засвітити його, щоб дати сигнал усім клінгонським домам об'єднатися. Обороняючись, Майкл вбиває воїна, що стає підставою до відкритого протистояння Федерації та Клінгонської імперії. Вона наполягає, що вороги розуміють тільки силу, тоді як капітан Філіпа Джорджіу впевнена, що переговори владнають конфлікт. За спробу захопити командування судном і відкрити вогонь Майкл опиняється на гауптвахті.

Тим часом клінгон Вог, безрідний вигнанець, викликається засвітити Світоч замість загиблого воїна. Він доводить свою мужність і на Світоч злітаються кораблі всіх домів. У бою «Шеньжоу» лишається єдиним вцілілим судном Федерації, зумисне помилуваним ворогами з метою звістити про їхню перемогу. Майкл після невдалої спроби захопити Т'Кувма, вбиває його і йде під трибунал. Її позбавляють звання й засуджують до довічного ув'язнення.

Минає пів року, триває війна і Майкл під час перевезення рятує новий корабель «Дискавері». Його призначення — знайти спосіб якнайшвидшої перемоги. Під командуванням капітана Габріеля Лорка «Дискавері» знаходить напрацювання Зоряного флоту Федерації щодо нового типу міжзоряних рушіїв. Це так званий споровий двигун, який дозволяє рухатися вздовж підпросторової грибниці, що охоплює всю галактику. Команда захоплює космічного тихохода, здатного спрямовувати корабель по грибниці.

Командування наказує «Дискавері» утриматися від польотів, поки споровий рушій не буде встановлено на інші кораблі. Капітан Лорка потрапляє в полон до клінгонів, але тікає з лейтенантом Ешем Тайлером. Інженер Пол Стамец вводить собі ДНК тихохода, завдяки чому набуває здатності керувати польотами корабля й помічати аномалії. Федерація здає позиції через наявність у клінгонів технології маскування. Після загибелі Т'Кувми владу в імперії прагне завоювати Кол. Завдяки Майкл вдається знищити ворожий флагман «Саркофаг» і добути цінну інформацію для протидії маскуванню. Дорогою назад Стамец зізнається, що відчуває щось дивне. «Дискавері» опиняється в невідомому місці серед уламків клінгонських кораблів.

«Дискавері» опиняється в паралельному «дзеркальному» всесвіті, де замість Федерації існує жорстока Імперія Терри, проти загарбань якої клінгони та інші цивілізації борються. Екіпаж добуває з уламків відомості про екіпаж тамтешнього «Дискавері» і видає себе за воїнів імперії. Тайлер тим часом підозрює, що клінгони впровадили в його розум таємну програму. Бернем розшукує повстанців, яких очолює Вок. В Тайлері пробуджується особистість оригінального Вока, що змушує його напасти на двійника, проте тамтешній Сарек мирить сторони. Корабель знаходить імператриця Філіппа Джорджіу, в оригінальному всесвіті наставниця Майкл. Бернем після розмови з нею розуміє, що Габріель Лорка — прибулець із «дзеркального всесвіту», який замінив її справжнього капітана. Лорка використовує спори космічного грибка як зброю для захоплення влади. Це загрожує знищити всю грибницю і всі пов'язані з нею планети. Імператриця об'єднується з екіпажем «Дискавері» і вбиває заколотника. Вона воліє загинути в бою та відпустити «Дискавері», але Майкл в останню мить телепортує її на борт. Корабель використовує вибух терранського флагмана щоб повернутися до рідного всесвіту. Опинившись вдома, «Дискавері» фіксує радіомовчання Федерації.

За час відсутності Федерація майже програла, та і клінгони роз'єднані. Командування розробляє план підірвати столицю клінгонів, для виконання чого наймає Філіппу Джорджіу. Розкривши цей задум, Майкл шукає спосіб припинити війну, не вдаючись до геноциду. Вона придумає доручити керування вибухом захопленій у полон клінгонці Л'Релл. Та переконує всі доми, що війна роздробила клінгонів і ті мусять визнати її верховним канцлером, інакше вона підірве столицю. Еш вирушає з нею, вважаючи себе клінгогом. Війна припиняється, Майкл отримує помилування і невдовзі «Дискавері» вирушає в новий політ.

Другий сезон[ред. | ред. код]

«Дискавері» вирушає до планети Вулкан прийняти на борт нового капітана. Несподівано корабель отримує сигнал лиха з «Ентерпрайза». Його капітан Пайк повідомляє, що він тепер командуватиме «Дискавері» з огляду на надзвичайний подію. Одночасно на території галактики сталося кілька спалахів явно штучної природи і Пайк очолює команду «Дискавері», вважаючи, що це має зв'язок зі щойно закінченою війною. «Дискавері» прилітає до місця останнього спалаху, де знаходить астероїд з розбитим шаттлом. Рятувальна команда знаходить Джет Ріно, інженера загиблого у війну судна, котра підтримує життя поранених членів екіпажу. Ледве уникнувши загибелі, Бернам виявляє дивний камінь з аномальної матерії. Майкл дізнається, що її зведений брат Спок вирушив з'ясувати причини своїх кошмарів, яких не бачив з дитинства і ці кошмари передбачили таємничі спалахи.

Використовуючи споровий двигун, «Дискавері» відлітає в Бета-квадрант галактики до другого сигнала і відкриває планету, де вже 200 років існує людське населення. Тамтешнє суспільство перебуває на рівні XIX століття з дивною релігією. Дослідники дізнаються про « Багряного янгола», які врятував групу землян у 2053 році під час Третьої світової війни. Бернам зізнається Пайку, що вже бачила «янгола» на астероїді. Пайк допомагає місцевому вченому відновити святиню в обмін на запис про минуле, де зафіксовано, що «янгол» реальний.

Тим часом серед клінгонів відбуваються міжусобиці. Прихильник старого ладу Кол'Ша організовує заколот проти Л'Релл і погрожує вбити її таємно народженого сина та Еша. Філіппа Джорджіу рятує становище, вдавши нібито Еш зрадив клінгонів, а Кол'Ша загинув, рятуючи канцлера. Л'Релл здобуває визнання у кланів і проголошує себе Матір'ю клінгонів. Майкл довідується, що Спок утік і «Дискавері» вирушає на його пошуки, але дорогою опиняється в тяжінні живого планетоїда. Істота перед смертю ділиться з кораблем своїм знаннями і лишає вказівку на маршрут шаттла Спока. Залишки спор проростають в Тіллі й повідомляють через неї, що споровий двигун шкодить всій грибниці. Грибниця викрадає Тіллі, щоб та допомогла позбутися «хижака» занесеного в неї, яким виявляється Г'ю Калбер, що вважався загиблим. Командер Сару завдяки підтримці Майкл позбувається вродженого страху, а невдовзі над його рідною планетою виникає новий спалах. Сару еволюціонує та розуміє, що інша цивілізація планети, ба-юл, зумисне пригнічували розвиток його виду, келпіенів, вважаючи тих надто агресивними. Дані з планетоїда дозволяють розвинути келпіенів, з'являється « янгол» і не дає ба-ю знищити їх. Аналіз даних свідчить, що «янгол» є прибульцем з майбутнього. Невдовзі Пайк та Еш зустрічають агресивний зонд з майбутнього, що потай заражає «Дискавері» комп'ютерним вірусом.

Майкл нарешті знаходить Спока на його рідній планеті, де його переховувала мати. На нього полює таємна організація «Секція 31», тому Майкл викрадає брата й відвозить його на планету, населення якої виводить Спока з шокового стану. Спок розповідає про свої зустрічі з «Багряним янголом» і передане йому видіння майбутнього про знищення невідомим ворогом всього розумного життя в галактиці. Вірус із зонда змушує лейтенанта Айріам викрасти всі дані зі сфери щодо штучного інтелекту. Проте лейтенант ціною власного життя пересилює вірус і встигає згадати проект «Дедал».

«Секція 31» розповідає екіпажу «Дискавері» про проект «Дедал» зі створення скафандра для подорожей у часі. Саме його розробляли батьки Майкл і загинули через прагнення керівника «Секції 31» Ліланда заволодіти ключовим компонентом — часовим кристалом, що перебував у клінгонів. Майкл вважає, що вона і є «Багряним янголом», тому дозволяє піддати своє життя небезпеці з метою заманити майбутню себе в пастку й дізнатися що саме загрожує галактиці. Та коли «янгол» прилітає, всередині скафандра виявляється матір Майкл, Габріель. Вона розповідає як врятувалася завдяки костюму з проекту «Дедал», опинившись в майбутньому, де все розумне життя знищене штучним інтелектом «Секції 31» під назвою Центр. Тим часом Центр заражає Ліланда, щоб з його допомогою заволодіти даними зі сфери про розвиток ШІ. Команда «Дискавері» завантажує дані в костюм і Габріель повертається в майбутнє, звідки вже не зможе повернутись, оскільки Ліланд розбиває часовий кристал. Центр вже скопіював частину, проте згодом з'являється новий спалах над планетою клінгонів, де зберігаються часові кристали. Пайк переконує клінгонів дати йому кристал, попри трагічну долю, що відкривається йому.

«Дискавері» переслідують підконтрольні Центру кораблі «Секції 31». Екіпаж евакуюється на «Ентерпрайз» та намагається знищити корабель, але дані зі сфери захоплюють керування і роблять судно невразливим. Тоді Майкл пропонує лишити «Дискавері» цілим, але відправити у майбутнє. Черговий спалах підказує де знайти фахівця, що допомагає створити другий костюм. Він однак менше досконалий і його кристал перегорить при подорожі в майбутнє. Коли він готовий, Центр і флот на чолі з Ліландом атакує «Ентерпрайз». Та на допомогу прилітають судна Федерації, клінгони і келпіени. Костюм проте не працює, тоді Спок розуміє, що Майкл і створила спалахи, вирушивши не в майбутнє, а в минуле, щоб забезпечити перемогу в цій битві. Вона вирушає в п'ять точок у часі-просторі, замикаючи кільце часу. Об'єднаний флот дає бій Центру, а Джорджіу обдурює Ліланда й заманює його у пастку. Загроза однак не подолана остаточно, тому Майкл веде «Дискавері» в майбутнє до своєї матері, для чого створює шостий спалах. Вона обіцяє дати знати про себе, якщо все вдасться.

Після цього всі, хто знали про дані зі сфери, вирішують мовчати про них та всі пов'язані пригоди. «Дискавері» офіційно вважається знищеним разом з усім екіпажем та споровим двигуном. Тайлер очолює реформовану «Секцію 31», а Спок змирюється зі своєю подвійною природою. Через два місяці відремонтований «Ентерпрайз» під командуванням Пайка фіксує сьомий спалах і вирушає в нову експедицію.

Персонажі[ред. | ред. код]

 • Майкл Бернем (Сонква Мартін-Грін) — жінка-офіцер Зоряного флоту, названа традиційно чоловічим іменем. Її справжні батьки загинули при нападі клінгонів, Майкл виховали людська жінка Аманда Грейсон і вулканець Сарек, батько Спока. Сарек сподівався довести іншим вулканцям, що люди нічим не поступаються їм. Однак Майкл зверхньо ставилася до брата як до «напівкровки», а пізніше її було визнано непридатною для служби в Експедиційній групі. Вона пішла до Зоряного флоту, де вимоги були менш жорсткі, де почала службу на кораблі «Шенжоу». Вирушивши на дослідження клінгонської реліквії, саме вона спровокувала війну між Клінгонською імперією та Федерацією Планет. За бунт проти капітана була позбавлена звання та засуджена до довічного ув'язнення, проте за свої видатні якості її було направлено на корабель «Дискавері» в наукове відділення. Після війни Бернам отримала помилування і продовжила службу.
 • Габріель Лорка (Джейсон Айзекс) — капітан корабля «Дискавері», єдиний вцілілий з корабля «Буран», за що його недолюблюють у флоті. За офіційною версією зазнав пошкоджень очей, тому воліє перебувати в напівтемряві. Насправді справжнього капітана замінив його двійник-утікач з паралельного всесвіту, де люди чутливіші до світла. Загинув, організовуючи бунт проти імператора Терранської імперії.
 • Сару (Даг Джонс) — командер, келпіен, біженець з рідної планети Камінар, де на келпіенів періодично полюють більш розвинені ба-юл. Служив на «Шенжоу» і «Дискавері». Розсудливий та має характерне для його виду інтуїтивне відчуття небезпеки. Тимчасово став капітаном «Дискавері» після загибелі Лорки. Переживши стан вахарі, що, як вважалося, закінчується смертю, позбувся вродженого страху і став більш рішучим.
 • Крістофер Пайк (Енсон Маунт) — наступний після Сару капітан корабля «Дискавері», переведений з «Ентерпрайза».
 • Спок (Ітан Пек) — названий брат Майкл, напів-вулканець, напів-людина, завдяки чому має невластиві вулканцям емоції, хоча й не завжди розуміє їх значення. В дитинстві мав видіння «янгола», котрого знову зустрів дорослим і вирушив на його пошуки. Від цієї істоти Спок отримав видіння майбутнього, що завдало йому психічної травми та змусило вирушити на пошуки способу завадити показаним подіям.
 • Еш Тайлер (Шазад Латіф) — лейтенант, врятований з полону клінгонів, служить на борту «Дискавері». Страждає на посттравматичний синдром. Насправді в його тіло перенесено свідомість клінгона Вока, щоб у потрібний момент виконати клінгонське завдання. Поступово Еш усвідомлює себе як Вок, але не знаходить визнання серед клінгонів і повертається до служби на «Дискавері».
 • Пол Стамец (Ентоні Репп) — головний інженер і лейтенант «Дискавері», астроміколог (знавець космічних грибів), один з винахідників спорового міжзоряного рушія. Здатний відчувати міжзоряні шляхи та аномалії завдяки генній терапії. В другому сезоні переводиться з «Дискавері» зайнятися викладанням наук.
 • Сильвія Тіллі (Мері Вайсмен) — молода жінка з інженерного відділу «Дискавері». Алергік, дещо незграбна в стосунках з людьми, подруга Майкл. На початку кадет, з часом отримує підвищення і готується стати капітаном.
 • Філіппа Джорджіу (Мішель Єо) — наставниця Майкл, що загинула, захищаючи свій корабель «Шеньжоу». Її двійник з «дзеркального всесвіту» — імператриця Терранської імперії, що була врятована оригінальною Майкл (у «дзеркальному всесвіті» навпаки загинула вона). Ця Філіппа підступна й розсудлива, вона вступає на службу у «Секцію 31», успішно видаючи себе за першу Філіппу. Хоча вона перебуває в напружених стосунках з Майкл, їй не чужа турбота про неї.
 • Сарек (Джеймс Фрейн) — вулканець, названий батько Майкл. Прихильник співіснування вулканців і людей як рівних цивілізацій. Має телепатичний зв'язок з Майкл.
 • Вок (Джавід Ікбал) — клінгон-альбінос, вигнанець, що знайшов себе у фанатичному служінні Клінгонській імперії. Його особистість було перенесено в тіло полоненого Еша Тайлера.
 • Т'Кувма (Кріс Обі) — клінгон, лідер свого дому, що об'єднав решту домів завдяки красномовству та потужності корабля «Саркофага». Переконаний, що Федерація Планет загрожує поглинути клінгонів і тоді вони втратять «чистоту» своєї крові. Його смерть стає однією з підстав до війни, після чого його почали вважати месією.
 • Кол (Кеннет Мітчелл) — амбітний клінгон, лідер дому Кор, який прагне захопити владу.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в г д е ж и к л м н п р с т у ф х ц ш щ ю я аа аб ав аг ад ае аж аи ак ал ам ан ап ар ас ат ау аф ах ац аш ащ аю ая ба бб бв бг бд бе бж би бк бл бм бн бп бр бс бт бу бф бх бц бш бщ бю бя ва вб вв вг вд ве вж ви вк вл вм вн вп вр вс вт ву вф вх вц вш вщ Person Profile // Star Trek: Discovery – Full Cast & Crew — 1990.
 2. ‘Star Trek Discovery’: Sonequa Martin-Green Cast As The Lead — 2016.
 3. а б в г д Main cast // https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Star_Trek:_Discovery?oldid=2393120#Main_cast
 4. а б в Star Trek: Discovery Beams Up Three Cast Members — 2016.
 5. а б в Hauptcharaktere und Darsteller // https://memory-alpha.fandom.com/de/wiki/Star_Trek:_Discovery?oldid=719916#Hauptcharaktere_und_Darsteller
 6. а б в г д ČSFD — 2001.
 7. а б в г д е Recurring characters // https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Star_Trek:_Discovery?oldid=2393120#Recurring_characters
 8. а б в г д е ж и к л м н https://www.imdb.com/title/tt5171438/fullcredits
 9. Person Profile // Internet Movie Database — 1990.
 10. Person Profile // Star Trek: Discovery — 1990.
 11. Студія «НеЗупиняйПродакшн» - Зоряний Шлях: Дискавері. dontstopproduction.com (ru). Процитовано 2018-02-26. 
 12. Anson Mount Reveals ‘Star Trek: Discovery’ Season 2 Has Been Extended To 14 Episodes. TrekMovie. 8 грудня 2018. Процитовано December 8, 2018. 
 13. Shows A-Z - star trek: discovery on cbsaa. The Futon Critic. Процитовано 18 березня 2019. 

Посилання[ред. | ред. код]