Зустріч на Ельбі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Щасливі 2-й лейтенант Вільям Робертсон (США) та лейтенант Олександр Сільвашко (СРСР) на фоні пропагандистського плаката «Схід і Захід зустрічаються», що підкреслює значимість подій на Ельбі

Зустріч на Ельбі — зустріч радянських, британських та американських солдатів на річці Ельба, поблизу міста Торгау в Німеччині під час Другої світової війни. Ця подія відбулася 25 квітня 1945 року, коли передові патрульні загони американської 1-ї армії зустрілися з авангардом 58-ї гвардійської дивізії 1-го Українського фронту. Фактично ця подія стала зімкненням двох європейських фронтів — Східного та Західного, що мало надзвичайно важливе стратегічне, тактичне та політичне значення.

З радянської сторони учасником зустрічі був українець Олександр Сільвашко[1], уродженець села Кавунівка Шполянського району Черкаської області.

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Всесвітня історія: навч. посібник. / Б. М. Гончар, В. М. Мордвінцев, А. Г. Слюсаренко, С. П. Стельмах, Київ: Знання, 2011. с. 676. c. 684 ISBN 978-966-346-772-6
  1. Посольство України в Республіці Білорусь - Посол України в Республіці Білорусь Ігор Кизим разом з представниками Білорусі та США поклав квіти до могили головного героя зустрічі на Ельбі 1945-го року - українця Олександра Сільвашка. belarus.mfa.gov.ua (ua) . Архів оригіналу за 23 жовтня 2021. Процитовано 23 жовтня 2021.