Регіональний ландшафтний парк «Зуївський»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Зуївський ландшафтний парк)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Регіональний ландшафтний парк «Зуївський»
 
Категорія МСОПV (Охоронюваний ландшафт)
Ландшафтний парк Зуївський
Ландшафтний парк Зуївський
48°02′07″ пн. ш. 38°11′30″ сх. д. / 48.03528° пн. ш. 38.19167° сх. д. / 48.03528; 38.19167Координати: 48°02′07″ пн. ш. 38°11′30″ сх. д. / 48.03528° пн. ш. 38.19167° сх. д. / 48.03528; 38.19167
Розташування: Україна Україна
Донецька область, біля селища Ведмеже
Найближче місто: Харцизьк
Площа: 1532,6629 га
Заснований: 2002
Регіональний ландшафтний парк «Зуївський»
Розташування ландшафтного парку Зуївський
Розташування ландшафтного парку Зуївський
Регіональний ландшафтний парк «Зуївський». Карта розташування: Земля
Регіональний ландшафтний парк «Зуївський»
Регіональний ландшафтний парк «Зуївський»

Регіональний ландшафтний парк «Зуївський» у Вікісховищі?

Парк «Зуївський» — регіональний ландшафтний парк на Донеччині, Україна.

До складу регіонального ландшафтного парку (РЛП) увійшли природні території, що відзначаються особливою привабливістю, науковою та природоохоронною цінністю.

Це лісове урочище «Липове», балка біля села Ведмежого, Зуй-гора, долини річок Кринки та Вільхової, відслонення скельних гірських порід, степові ділянки і лісові масиви Макіївського лісництва.

Загальна площа регіонального ландшафтного парку становить 1532,6629 га.

Рослинність представлена в основному різнотравно-типчаково-ковиловими степами та їх петрофільним варіантом. На кам'янистих ділянках степу поширені чебречники з наявністю деревію тонколистого, полину Маршалла, бедринця крейдяного, перлівки трансільванської. Під скелями ростуть три рідкісних види папоротей. По Липовій балці та схилах Зуй-гори поширені дубові ліси, серед яких є рідкісні формації, що підлягають охороні. Всього у межах РЛП виявлено 509 видів рослин, у тому числі багато ендемічних та реліктових. Тому 36 видів з них підлягають особливій охороні. Це дуже цінний куточок Донеччини щодо рослинного світу і ландшафту в цілому.

Територія ландшафтного парку має значний рекреаційний потенціал. І це насамперед пов'язано з районом селища Зуївка, де унікально поєдналися геологічні, геоморфологічні, гідрографічні та біологічні особливості, які у всі часи привертали до себе увагу любителів природи, туризму та альпінізму.

Створення регіонального ландшафтного парку «Зуївський» відкриває можливості організованого відпочинку, спортивно-оздоровчих та рекреаційних заходів та дозволяє забезпечити збереження та раціональне використання природних об'єктів.

Територія постраждала під час військових дій. Додатково з цього питання інформаці місттиться у статті про екологічні наслідки війни на сході України

Джерела[ред. | ред. код]

  • Спеціальний культурологічний випуск аналітично-інформаційного журналу «Схід (журнал)», 2004.

Посилання[ред. | ред. код]