Зіванія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кіпрська зіванія

Зіванія (грец. Ζιβανία) (тур. Zivaniya) – це національний алкогольний напій Кіпру (міцність напою – 45–49 %). Самі кіпріоти називають Зіванію кіпрським віскі, хоча вона ближче до італійської граппи чи грузинської чачі, оскільки також виготовляється методом дистиляції продукту бродіння виноградної мезги.

Основними виробниками зіванії на Кіпрі є KEO, LOEL, SODAP і ETKO. Найякісніша зіванія, міцністю у 49%, виробляється в монастирі Кіккос, що розташований неподалік від селища Педус в районі Троодоса. Крім звичайної “білої” зіванії в Кікосі виробляють ще й “червону” зіванію (Kokkina Zivana) – настояну на травах та меду.

Цей алкогольний напій готується за допомогою традиційного рецепту, що передається із покоління до покоління сільськими жителями Кіпру. Основою для отримання зіванії слугує маса вичавленого винограду, що називається на Кіпрі “зівана”, саме завдяки їй, напій і отримав назву – зіванія.

Якщо використовувати для виготовлення зіванії лише тільки виноград, то смак виявляється не дуже приємним, а сам напій не досить ароматним, тому на Кіпрі дуже часто у Зіванію добавляють корицю, базилік, інжирні камінці, мед.[1]

Примітки[ред. | ред. код]