Йованка Каліч-Міюшкович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Йованка Каліч-Міюшкович
Народилася 15 вересня 1933(1933-09-15) (87 років)
Белград, Королівство Югославія
Громадянство
(підданство)
Flag of Serbia.svg Сербія
Діяльність історик
Alma mater University of Belgrade Faculty of Philosophyd
Членство Сербська академія наук і мистецтв

Йованка Каліч-Міюшкович (срб. Јованка Калић-Мијушковић; нар.. 15 вересня 1933, Белград, Королівство Югославія) — сербський історик, професор, академік Сербської академії наук і мистецтв.[1]

Життєпис[ред. | ред. код]

Йованка Каліч народилася 1936 року та навчалась у Белградській школі. 1956 року закінчила філософський факультет Белградського університету (кафедра історії). Ще студенткою почала займатися науково-дослідною роботою. В 1958—1961 роках працювала асистентом в Історичному інституті Белграда.

1961 року Йованка Каліч почала працювати асистентом на кафедрі загальної історії середньовіччя філософського факультету Белградського університету, де 1964 року захистила докторську дисертацію на тему: «Белград у середньовіччі»[2]. 1976 року стала професором Белградського університету.

Після смерті Івана Божича Йованка Каліч стала завідувачем кафедри загальної історії Белградського університету. Отримала грант від Міжнародного комітету історичних наук на проект дослідження історії Візантії (історія Візантії в Югославії). Брала участь у численних наукових конференціях і читала лекції як запрошений професор у багатьох університетах Європи (Відень, Ґрац, Мюнстер, Аугсбург, Лечче, Варшава) та США (Санта-Барбара, Лос-Анджелес, Стенфорд). 1994 року була обрана членом Сербської академії наук і мистецтв[2].

Наукова робота[ред. | ред. код]

Йованка Каліч займається дослідженням історії середньовіччя. З часів роботи над дисертацією «Белград у середньовіччі» 1967 року та протягом всього періоду своєї наукової діяльності її дослідження пов'язані з історією Белграда в середньовіччі. В цій царині вона опублікувала багато робіт, в яких досліджується середньовічна топографія Белграда, історія Земун, роль Белграда в торгівлі, війни поблизу Белграда, та інші пов'язані питання. Також у колі її інтересів лежить рання середньовічна історія Сербії й період правління Стефана Неманя[3][4].

Йованка Каліч проводила наукове вивчення комплексу Старі Рас, де застосувала історичні, археологічні та географічні методи досліджень[5]. Ще одним важливим напрямком діяльності Йованки Каліч є праці про сербську деспотовину. Вона написала кілька робіт з торгово-промислової проблематики того періоду і про Стефана Лазаревича. Досліджувала зв'язки середньовічної сербської держави з Європою, відносини Стефана Неманя й німецького імператора Фрідріха Барбаросси, відносини середньовічних Сербії та Франції, проведення церковних соборів у Феррарі та Флоренції.

Бібліографія робіт Йованки Каліч опублікована в щорічнику Сербської академії наук і мистецтв від 1994 року[1].

Роботи[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Члан САНУ. www.sanu.ac.rs. Архів оригіналу за 2016-03-05. Процитовано 2018-04-10. 
  2. а б Јованка Калић - ИСТОРИЈСКА БИБЛИОТЕКА (sr). www.istorijskabiblioteka.com. Процитовано 2018-04-10. 
  3. Vesti online / Vesti / Srbija / Gde je dvorac Stefana Nemanje (en). www.vesti-online.com. Процитовано 2018-04-10. 
  4. Vesti online / Vesti / Srbija / Tajna Nemanjinog grada (en). www.vesti-online.com. Процитовано 2018-04-10. 
  5. Vesti online / Vesti / Srbija / Stari Ras kao arheološka enigma (en). www.vesti-online.com. Процитовано 2018-04-10. 

Див. також[ред. | ред. код]