Йозеф Еффнер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Йозеф Еффнер
Joseph Effner (Öffner)
Joseph effner.jpg
Дата народження 1686/1687
Місце народження Дахау
Дата смерті 1745(1745)
Місце смерті Мюнхен
Громадянство Німеччина
Архітектурний стиль бароко
Найважливіші споруди новий палац Шляйсгайм, замок Фюрстенрід, розширення палацу Німфенбург, перебудова палацу Дахау

Йозеф Еффнер (нім. Joseph Effner) (хрестився 4 лютого 1687 в Дахау — 23 лютого 1745 у Мюнхені) — німецький ландшафтний архітектор і декоратор.

Біографія[ред.ред. код]

Йозеф Еффнер. Піч у палаці Шляйсгайм

Йозеф Еффнер був дев'ятим з десяти дітей Крістіана Еффнера, який працював садівником з 1668 році у Нойдеку (Мюнхен), а з 1670 року в Дахау, і Марії Катаріни, уродженої Ґебгард.

У 1721 році Еффнер одружився з Марією Магдалиною Шон. Його перший син Ґауденц Еффнер був чиновником у Штраубінзі і Пассау. Молодший син, якого теж звали Йозеф Еффнер, був каноніком і деканом в Мюнхені. Його дочка Марія Адельгайд вийшла заміж за мера і головного суддю Мюнхена Мікаеля Адама Берґмана.

Його онук Карл Йозеф Еффнер був директором Королівського придворного саду.

Кар'єра[ред.ред. код]

Йозеф Еффнер починав як садівник. У квітні 1706 року від імені та за рахунок курфюрста Максиміліана II він був відправлений спочатку до Брюсселя, а згодом до Парижа, де навчався у відомого тоді французького архітектора Жермена Бофра (1667-1754). У 1717 році баварський курфюрст Максиміліан II відправляє Йозефа на навчання до Італії. Після смерті придворного архітектора Дзуккаллі Еффнер займає його посаду. З приходом до влади Карла Альберта Еффнера замінив його учень Франсуа де Кювільє.

Основні роботи[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Hauttmann Max. Der Kurbayerische Hofbaumeister Joseph Effner, Heinz & Mündel Straßburg 1913
  • Stadler Peter. Joseph Effner - Hofbaumeister Max Emanuels. Museumsverein Dachau e. V. in Zusammenarbeit mit der Verlagsanstalt "Bayerland" Dachau, 1986.
  • Hager Luisa. Nymphenburg - Schloß, Park und Burgen. Amtlicher Führer, Bayerische Verwaltung der Schlösser Gärten und Seen, München 1965.
  • Bach Utta. Die Gartenkultur am Münchner Hof unter Kurfürst Max Emanuel 1679 - 1726. Herbert Utz Verlag München, 2007.