Йозеф Сміт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Йо́зеф Сміт (нід. Joseph Smit; 18 липня 1836, Ліссе, Нідерланди — †4 листопада 1929, Радлетт[en], Гартфордшир, Велика Британія) — нідерландський ілюстратор-анімаліст[1][2].

Життя та діяльність[ред. | ред. код]

Йозеф Сміт народився в нідерландському містечку Ліссе. Своє перше замовлення попрацювати в Національному природознавчому музеї в Лейдені (Нідерланди) над літографіями для книжки про птахів Голландської Ост-Індії він отримав від німецького орнітолога та герпетолога Германа Шлегеля. 1866 року Філіп Латлі Склейтер (англ. Philip Sclater) запросив Сміта до Британії зробити літографії для його «Екзотичної орнітології» (англ. Sclater's Exotic Ornithology). Крім того, він зробив літографії для книги «Zoological Sketches» Йозефа Вольфа, а також для монографій про фазанів та райських птахів американця Деніела Елліота. Починаючи з 1870 він працював над Каталогом птахів у Британському музеї (1874–1898, редактор Річард Боудлер Шарп) та пізніше над «Кольоровими рисунками птахів Британських островів» лорда Лілфорда (англ. Lilford's Coloured Figures of the Birds of the British Islands).

Сміт помер 1929 року в селі Радлетт (англ. Radlett) в англійському графстві Гартфордшир.

Родина[ред. | ред. код]

Його син, П'єр Жак Сміт (1863–1960), який послуговувався іменем Пітер Сміт, також був ілюстратором-анімалістом[3].

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Skipwith, P (1979). The great bird illustrators and their art, 1730-1930. A & W Publishers.
  2. http://www.repository.naturalis.nl/document/98177
  3. Soffer Ornithology Collection Notes. The Ornithology of the Straits of Gibralter (sic) by Leonard Howard Lloyd Irby. Amherst College Library. Процитовано 27 вересня 2013.