Йоміурі Сімбун

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Йоміурі Сімбун
讀賣新聞
Yomiuri Shimbun Building.jpg
Штабквартира «Йоміурі Сімбун» в Токіо.
Тип щоденна газета
Формат 40,6 x 54,6 см

Власник група Йоміурі
Заснована 1874
Мова японська
Головний офіс Японія Японія, Токіо, Осака, Фукока
Наклад 14,32 млн (вечірній випуск, 2002)

Веб-сторінка: Йоміурі Сімбун

Йоміурі Сімбун (яп. 讀賣新聞, よみうりしんぶん, «газета „Оповісник“»; англ. The Yomiuri Shimbun) — японська загальнонаціональна газета видавництва групи Йоміурі, що виходить з 1874 року. Є однією з найбільших газет Японії разом із «Асахі Сімбун», «Майніті Сімбун», «Ніхон Кейдзай Сімбун» і «Санкей Сімбун». Виходить двічі на день: ранковим і вечірнім випуском. Має найбільший обіг у світі.

«Йоміурі Сімбун» займає перше місце серед найпопулярніших газет країни. На січень 2002 року тираж ранкових та вечірніх випусків становив 14,32 мільйонів примірників. Це найвищий показник у світі[1].

«Йоміурі Сімбун» виходить японською мовою, а також англійською під назвою «The Daily Yomiuri». Випускається також англомовний тижневик «The Yomiuri Weekly».

«Йоміурі Сімбун» вважається газетою право-центристського консервативного спрямування. Порівняно з іншими газетами має великі рубрики присвячені політиці Японії. Головне коло читачів — політики, економісти, підприємці та службовці.

З 1948 року газета заснувала літературну премію Йоміурі, лауреатами якої були японські письменники світового рівня Місіма Юкіо та Муракамі Харукі.

Примітка[ред.ред. код]

  1. У 2002 році тираж Йоміурі склав 14 323 781 примірників і був занесений у Книгу рекордів Гіннеса, перевищивши попередні досягення радянської «Правди». У 2005 році японська газета продовжувала утримувати позиції світового лідера. [1]

Посилання[ред.ред. код]