Йорктаун (Вірджинія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Йорктаун (Yorktown) — статистично відособлена місцевість в окрузі Йорк, штат Вірджинія, США. Населення становить 220 осіб за переписом 2000 року. Йорк — адміністративний центр округу, один з восьми «графств», сформованих в колонії Вірджинія 1634 року.

Місто відоме переважно як місце облоги та подальшої капітуляції генерала Корнволліса генералу Джорджу Вашингтону під час американської війни за незалежність 19 жовтня 1781. Поразка у Йорктауні стало тяжким ударом для Англії, яка вирішила наперед результат війни, і стала останнім великим боєм на суші. Йорктаун знову опинився в районі бойових дій під час американської громадянської війни (1861–1865).

Історія[ред. | ред. код]

Капітуляція лорда Корнволліса під Йорктауном 1781 року.

Йорктаун, названий по імені стародавнього англійського міста Йорка в Йоркширі, було засноване в 1691 році як порт для відвантаження тютюну в Європу. Адвокат Томас Баллард був основним засновником міста поряд з Джозефом Рингом. Місто називали «Йорк» до закінчення американської війни за незалежність, коли увійшло в оборот назва «Йорктаун».

Місто досягло висоти свого успіху приблизно в 1750, коли у ньому було 250–300 будівель та населення майже в 2000 осіб. Це була база британського генерала Чарльза Корнволліса під час облоги 1781, яка була останнім головним боєм американської війни за незалежність.

Під час Кампанії на Півострові (1862) американської громадянської війни, місто було захоплене федеральною армією після облоги та битви у Йорктауні. Потомакська армія стала використовувати його як базу постачання.

Пам'ятник Перемозі під Йорктауном зараз розташований трохи осторонь від міста. Він був спроектований ньюйоркском архітектором Річардом Морісом Хантом та спочатку був увінчаний статуєю перемоги (Джона Квінсі Адамса Варда), але статуя була зруйнована блискавкою в 1942 році. Пам'ятник був замінений Оскаром Дж. В. Хансен в 1957 році.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]