Захарія Йосип Андрійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Захарія Йосип Андрійович
Народився 1923(1923)
Дрогобич, Львівське воєводство, Польська Республіка
Громадянство Україна Україна
Діяльність науковець, доцент, заступник завідувача з навчально-методичної роботи кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Національного університету «Львівська політехніка».
Науковий ступінь Кандидат технічних наук
У шлюбі з !
Нагороди Відмінник освіти України
Сторінка в Інтернеті skid-lp.info/member/komova-mariya-vasylivna

Захарія Йосип Андрійович кандидат технічних наук, доцент. Був науковим керівником двох кандидатських дисертацій та трьох Магістерських праць. Був членом редколегії республіканського міжвідомчого журналу 'Теоретическая злектротехника’ (1965—2000 рр.).

Біографія[ред. | ред. код]

Народився у 1923 р. на Дрогобиччині. У 1940 р. закінчив українську гімназію ім. їв. Франка в Дрогобичі. В цьому ж році поступив у ЛПІ, який закінчив у 1946 р. Працював в НДЛ-1 при кафедрі «Електромеханічні прилади» і у 1950 р. захистив кандидатську дисертацію. З 1951 р. працював на кафедрі 'Радіотехніка’ ЛПІ. В 1952—1954 рр. працював за сумісництвом в Інституті машинознавства та автоматики АН УРСР. У 1980 р. перейшов на посаду доцента кафедри 'Радіотехнічні пристрої’. У 1998—1999 рр. займав посаду професора кафедри. За сумісництвом працював заступником декана РТФ (1974—1998 рр.), а також був секретарем Вченої ради РТФ. Викладав дисципліни 'Вимірювання’, «Електорадіо-виміювання», 'Вимірювання НВЧ’ (ЛДУ), 'Радіоапаратура геологорозвідки’, 'Електронні індикатори’, 'Теорія електромагнітного поля’, 'Антени’, 'Антени і пристрої НВЧ’, сьогодні викладає дисципліни 'Основи теорії поля’ та 'Електродинаміка і поширення радіохвиль’. Сфера наукових інтересів: пристрої збудження і приймання електромагнітних хвиль, аналіз поля в електродинамічних структурах з неоднорідним середовищем, методи прикладної електродинаміки. Опублікував понад 120 наукових праць, в тому числі чотири монографії. Має три винаходи. Брав участь у міжнародних науково-технічних конференціях. Був науковим керівником двох кандидатських дисертацій та трьох магістерських праць. Був членом редколегії республіканського міжвідомчого журналу 'Теоретическая злектротехника’ (1965—2000 рр.). Нагороджений знаком Міністерства освіти України 'Відміник освіти України’. У 2002 р. відзначений присвоєнням звання 'Почесного професора Національного університету 'Львівська політехніка’. У вільний час цікавиться краєзнавством, активно залучає до вивчення історії рідного краю студентство.

Наукова робота[ред. | ред. код]

Опублікував понад 120 наукових праць, в тому числі чотири монографії. Має три винаходи. Брав участь у міжнародних науково-технічних конференціях.

Наукові інтереси[ред. | ред. код]

  • Пристрої збудження і приймання електромагнітних хвиль, аналіз поля в електродинамічних структурах з неоднорідним середовищем, методи прикладної електродинаміки.
  • 'Вимірювання’, «Електорадіо-виміювання», 'Вимірювання НВЧ’ (ЛДУ), 'Радіоапаратура геологорозвідки’, 'Електронні індикатори’, 'Теорія електромагнітного поля’, 'Антени’, 'Антени і пристрої НВЧ’, сьогодні викладає дисципліни 'Основи теорії поля’ та 'Електродинаміка і поширення радіохвиль’.

Джерела[ред. | ред. код]