Овад'я Йосип

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Йосип Овад'я)
Перейти до: навігація, пошук
Рабин Овадія Йозеф.
Равін Овадія молиться Шахарит.
Равін Йосеф на його Недільній Лекції.

Овадія Йосеф (івр. עובדיה יוסף‎; народився 23 вересня 1920, Багдад - 7 жовтня 2013) — головний сефардський равін Ізраїля в 1973—1983 роках, один з найбільших галахічних авторитетів сефардських євреїв, духовний лідер партії ШАС.

Біографія[ред.ред. код]

Овад'я народився в Багдаді під ім'ям Авдаллах Юсуф у сім'ї торговців. У 1924 р. сім'я переїхала в Єрусалим і оселилася в бухарському кварталі. Батько Овадья тримав лавку і хотів з часом ввести в свої справи сина, проте молодий Овад'я не виявив до цього жодного інтересу. Навколишні звернули увагу на гарні здібності Овадья у вивченні Тори, і він був направлений в єшиву Порат Йосеф. Рав Овадья швидко проявив себе там, як один з найобдарованіших учнів і незабаром був помічений головним рабином Бен-Ціоном Узіелем, який дав йому сміху в 20 років. Незабаром після одруження з Маргаліт в 1943 р. рав Узіель відправив молодого рабина в 1946 р. в Єгипет, щоб зайняти посаду заступника головного рабина. Рав Овадья швидко себе проявив як видатний організатор і ерудит, незважаючи на молодий вік, поліпшив духовний стан громади і зміг налагодити хороші відносини з владою. У 1950 р. незабаром після створення Ізраїлю рав Овадья повернувся і був призначений суддею окружного рабинського суду Петах-Тікви і Єрусалим а. У 19681973 рр.. обіймав посаду сефардського рабина Тель-Авів а. У 1970 р. отримав премію за релігійній літературі. З 1973 по 1983 рр.. головний сефардський рабин Ізраїлю. У 1983 був серед засновників партії ШАС і з тих пір є її духовним керівником.

Праці[ред.ред. код]

Равін Овадія вважається одним з найобдарованіших равінів покоління. Його перу належать десятки книг за єврейським законом. Основні його праці — «Іабіа омер» (івр. יביע אומר‎) та «Іхаве даат» (івр. יחווה דעת‎), де розбираються з точки зору Галахи різноманітні питання сучасного життя — наприклад, статус Ефіопських євреїв, використання мікрохвильовки в шабат, статус солдатів, зниклих без вісти, тощо. Крім цього, сином раббі Овад'я було видано збірник «Ялкут Йосеф» (Шаблон:Lang- he), де наводяться коментарі та галахічні постанови равіна Овадії до всіх розділів книги Шулхан арох. Книга популярна у всіх сефардских громадах. Мова равіна Овадії проста та легко зрозуміла сучасному читачеві, навіть якщо він не надто добре володіє правдавнім івритом. Періодично публікує статті на сайті http://samsonblinded.org/.

Посилання[ред.ред. код]