Йостен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Йостен
Пагорб Йостена
Народився невідомо
Стара Сигтуна
Помер близько 600
Лофонд
·вбивство
Національність свей
Діяльність Напівлегендарні королі Швеції
Титул конунг
Термін 575—600 роки
Попередник Адільс
Наступник Сьйольве
Конфесія поганство
Рід Інглінги
Батько Адільс
Мати Ірса Саксонська
Брати, сестри Skuldd
Діти 1 син

Йостен або Ейстейн (Östen; ? — 600) — напівлегендарний конунг Світьода у 575600 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Інглінгів. Син конунга Адільса та Ірси Саксонської (водночас доньки Грьольве, конунга данів). Про час народження нічого невідомо. Став володарювати після загибелі батька — це відбулося близько 575 року. На відміну від діяльності Адільса, про вчинки конунга Йостена відомо замало.

Конунгу довелося вирішувати конфлікти з конунгами данів й норманів, які почалися внаслідок дій Адільса. Тому Йостену постійно доводилося захищати свої землі від ворогів. Водночас він зміцнив досягнення батька, об'єднавши увесь Світьольд, основою якого став Упланд.

У другій половині правління конунга Йостена узбережжя часто стали атакувати вікінги з Ютландії та Зеландії, а також так звані морські конунги. Близько 600 року влаштував бенкет у своєму маєтку на острові Лофонді (озеро Меларен), неподалік від столиці в Старій Сігтуні. Тут конунга свеїв раптово атакував морський конунг Сьйольве, внаслідок чого Йостен разом з почтом і дружиною загинув у вогні в своєму будинку.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Snorre Sturlasson (1991). Nordiska kungasagor. 1, Från Ynglingasagan till Olav Tryggvasons saga. Stockholm: Fabel. sid. 56. Libris 1266026. ISBN 91-7842-122-5
  • Ekrem, Inger (editor), Lars Boje Mortensen (editor) and Peter Fisher (translator) (2003). Historia Norwegie. Museum Tusculanum Press. ISBN 87-7289-813-5, p. 79.