Йост Амман

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Йост Амман

Jost Amman.jpg

Народження 13 червня 1539 або не пізніше 13 червня 1539
Цюрих, Швейцарія[1][2]
Смерть 17 березня 1591(1591-03-17)[3][4][…] (51 рік) або не пізніше 17 березня 1591
  Нюрнберг, Середня Франконія, Баварія[1][2]
Країна Німеччина[6]
Civil Ensign of Switzerland.svg Швейцарія
Діяльність ілюстратор, художник, графік, майстер офорта, гравер, дизайнер, аквареліст, glass painter, рисувальник
Вчитель Віргіль Золіс

CMNS: Йост Амман у Вікісховищі

Йост Амман(нім. Jost Amman; 13 червня 1539 року, Цюріх — 17 березня 1591 року,Нюрнберг) — швейцарський художник і гравер Північного Відродження XVI століття, визнаний майстер книжкової ілюстрації і ксилографії.

Біографія[ред. | ред. код]

Йост Амман народився 13 червня 1539 року в Швейцарії в Цюріху. Перші його праці були виконані на замовлення книготорговця Фрошауера. Його картин і малюнків збереглося небагато; значно більше число його гравюр на міді і дереві, виконаних головним чином для фірми Зигмунда Фейєрабенда в місті Франкфурті-на-Майні.У 1560 році Амман переселився до німецького міста Нюрнберг, місто славних ремісничих і художніх традицій, батьківщину Альбрехта Дюрера. В Нюрнбергу він був учнем і помічником німецького художника, майстра гравюри різцем на міді і на дереві, рисувальника-орнаменталіста Віргіля Золіса. Потім Амман працював у співпраці з Вергілем Золісом та іншими художниками в техніці ксилографіїта офорту. Художник — автор декількох сотень гравюр на міді, ще значніше число його гравюр на дереві, хоча не всі з них виконані самостійно.

У другій половині XVI століття картини Йоста Аммана і оформлені їм книги були надзвичайно популярні і витримали безліч видань, серед них книги з ксилографія ми з геральдики, історичного змісту, медичні та природничі трактати. Його твори за своєю правдивістю, і через властиву їм характерності розуміння зображуваного представляють неоціненний матеріал для вивчення старовинного народного побуту німців. Кращі з його творів: портрети Ганса Сакса, адмірала Коліньї, Іоанна Нейдерфер і ін., гравірування на міді; з гравюр на дереві: зображення одягу, зброї і родовідні книги, ілюстрації та ін.

Йост Амман помер в місті Нюрнберг 17 березня 1591 року

Творчість[ред. | ред. код]

Художник працював у багатьох областях. Його картини, гравюри оформлені ним книги були надзвичайно популярнію Особливо часто перевидавались книги з ксилографіями з геральдики, історичного змісту, та природничі трактати. Роботи Аммана визначаються своєю правдивістю, реалістичності зображення, тому є важливими для вивчення старовинного народного побуту німців.

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Rolf Dieter Jessewitsch: Das «Ständebuch» des Jost Amman (1568). Lit, Münster 1987, ISBN 3-88660-376-8
  • Ilse O'Dell: Jost Ammans Buchschmuck-Holzschnitte für Sigmund Feyerabend. Zur Technik der Verwendung von Bild-Holzstöcken in den Drucken von 1563—1599. Harrassowitz, Wiesbaden 1993, ISBN 3-447-03393-2

Посилання[ред. | ред. код]