Йохан ван Анджелбек

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Йоган ван Анджелбек
Йоган ван Анджелбек

Губернатор Голландської Індії
Нині на посаді
На посаді з1727
ПопередникВіллем Якоб ван де Грааф

Губернатор Цейлону
ПопередникВіллем Якоб ван де Грааф

Народився1727(1727)
Вітмунд
Помер2 вересня 1799 рік
Коломбо, Цейлон
Ex voto à la mémoire de Lady Iakomina Lever épouse du gouverneur Johan Gerard van Angelbeek.- Colombo

Йоган Джерард ван Анджелбек (1727, Вітмунд — 2 вересня 1799, Коломбо) — голландський колоніальний офіцер, який командував голландським військом на острові Цейлон під час останнього року колонії в голландської імперії, до її захоплення британською експедицією.

Життєпис[ред. | ред. код]

Ван Анджелбек народився у Східній Фрісландії. У 1727 та в 1754 роках відправився в Індію та Батавію, повернувшись в Нідерланди, у 1755 році. В 1756 р. він приєднався до голландської Ост-Індської компанії та повернувся до Індійського океану, й почав служити як торговець у Батавії і Бенгалії. У 1764 році він зайняв офіційну посаду в столиці голландського Цейлону в Коломбо і в 1767 переїхав до порту Тутікорін в Індії. В кінцевому рахунку в 1770 році Ван Анджелбек стає старшим чиновником порту і зберігає позицію до 1783 року.

У 1783 р. Ван Анджелбек здобув посаду губернатора Малабару, а в 1787 році був призначений губернатором всієї голландської Індії. У 1794 р., під час французьких революційних воєн, Ван Анджелбек прийняв командування голландської колонії Цейлону, і командував нею, коли наступного року, прибула британська експедиція. Більшість голландських портів швидко повалили, Коломбо здався останнім, в лютому 1796 року. Йохан Джерард ван Анджелбек залишався в Коломбо під час британської окупації. Помер в 1799 році. Він був останнім голландським губернатором колонії. Одружений був на Джакоміні Левер і мав двох дітей, і його син Крістіан, і його зять Віллем Якоб ван де Грааф були помітними в адміністрації колоній Голландсько Індійського Океану.