КОМПАС

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
КОМПАС
KOMPAS logo.png
KOMPAS 3D V13 Home ru screenshot.png
Тип САПР
Розробник ЗАТ «АСКОН»
Стабільний випуск V16
Операційна система Windows
Доступні мови російська, англійська, українська
Ліцензія пропрієтарна
kompas.ascon.ru

CMNS: КОМПАС на Вікісховищі

«КО́МПАС» (КОМПлекс Автоматизованих Систем конструкторсько-технологічного проектування) — система автоматизованого проектування та підготовки до виробництва російської фірми «Аскон».

Система КОМПАС-3D — інтерактивний графічний редактор з сучасним інтерфейсом, оснащений інструментальними засобами, які дозволяють створювати твердотілі об'єкти з використанням набору елементарних параметричних тіл (паралелепіпед, циліндр та ін.

Просторові твердотілі та каркасні моделі об'єктів (деталей, вузлів, виробів, будівель і т. п.) при виконанні проектно-конструкторських, технологічних та дизайнерських робіт в машинобудуванні, приладобудуванні, будівництві, архітектурі).

КОМПАС-3D Viewer  — безкоштовна програма для перегляду та друку документів КОМПАСа.

Підтримує такі типи файлів: CDW, DWG, DXF та ін.

Бібліотеки для КОМПАС[ред.ред. код]

Бібліотека анімації[ред.ред. код]

Бібліотека анімації є стандартним застосунком для КОМПАС-3D. Вона працює з версіями КОМПАС-3D V8 і вище. Додаткових модулів (окрім самого КОМПАС-3D) для роботи додатку не потрібно. Бібліотека призначена для імітації руху (анімації) виробів, розроблених у системі тривимірного твердотільного моделювання КОМПАС-3D. Бібліотека дозволяє:

  • Імітувати рухи складових частин виробу в процесі реальної роботи (можуть використовуватися сполучення деталей, що накладаються користувачем у процесі проектування 3D-збірки). Для цих цілей
  • Бібліотека дозволяє задавати як переміщення компонентів, так і їх обертальний рух.
  • Автоматично перевіряти можливі колізії (зіткнення деталей) у процесі руху для виявлення помилок у проектуванні.
  • Наочно імітувати процес «розбирання-збірки» виробу для застосування в інтерактивному електронному технічному

керівництві.

  • Створювати діаграму послідовних положень механізму — «кінограму» (набір послідовних кадрів у форматі *.frw — фрагмент КОМПАС-Графік).
  • Записувати відеоролик руху у форматі *.avi. Відтворення можливе як на поточному кроці анімації, так і в цілому.

Анімація складається з послідовних кроків (рис.20.1). На кожному кроці можна задавати різні види руху деталей і параметри руху (швидкість, частота обертання, час). Сценарій процесу анімації зберігається в текстовому файлі стандартного XML-формату. Бібліотека анімації не тільки значно підвищує якість проектування виробів в цілому, його наочність і зручність, але також підсилює конкурентоспроможність підприємства на етапах виконання конкурсних проектів.

Бібліотека фотореалістики[ред.ред. код]

Бібліотека призначена для створення фотореалістичного зображення тривимірної моделі деталі або збірки, спроектованої в КОМПАС-3D. Бібліотека фотореалістики дає можливості для створення 244 ефектних зображень виробу і використання їх у презентаціях і рекламній документації. Для зручності роботи в бібліотеці реалізований режим інтерактивного рендерінга, що дозволяє здійснювати попереднє відображення моделі з текстурами, призначеними в сцені. Матеріали:

  • Вибір матеріалів з широкого списку вбудованої бібліотеки (різні види металів, дерева, каменя, пластика та багато інших).
  • Настройка властивостей матеріалу, таких як колір поверхні, що відображає здатність, дзеркальність, прозорість, шорсткість і текстура.
  • Можливе призначення матеріалів збіркам, деталям, операціям і поверхням.
  • Реалізований попередній перегляд матеріалів, сцени і джерел світла для зменшення часу отримання фотореалістичного зображення.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]