Кабаре

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Кабаре (фр. cabaret) — невеликий розважальний заклад з певною художньо-розважальною програмою, яка складається зі співу пісень шансон, одноактних п'єс, скетчів, танцювальних номерів, об'єднаних виступами конферансьє.

Історія[ред.ред. код]

Кабаре має французьке походження. Перше кабаре "Чорний кіт" (Le Chat noir) було засноване в 1881 році Родольфо Сальсом (Rodolphe Salis) на вулиці Монмартр в Парижі. Деяким чином до виникнення кабаре у франції причетний і Луї Наполеон (Louis Napoleon), який став імператором Франції в 1852 році і заборонив розспівувати традиційні пісні шансон у громадських місцях, тобто на ярмаркових площах і багатолюдних вулицях міст. Новим притулком для шансоньє стають cafe-chantan або cafe-cabaret. Родольфо Саліс запрошує для виступів у своєму кабаре професійних, талановитих поетів і музикантів, що робить його кабаре надзвичайно популярним. У наступні роки подібні кабаре виникають не тільки в Парижу, але й по всій Франції. Слід особливо зазначити кабаре Мірмільтон (Mirmilton) Арістіда Брюана (Aristide Bruant), у якім черпав своє натхнення знаменитий художник Тулуз-Лотрек.

В 1901 році відкривається перше німецьке кабаре в Берліні. Теоретиком заснування кабаре в Німеччині став Отто Юліус Бірбаум (Otto Julius Bierbaum). Відкрив же перше кабаре Buntes Theater або ж Ueberbrettl Еріх Людвіг барон Фон Вольцоген (Erich Ludwig Freiherr von Wolzogen). Великий вплив на першовідкривачів німецького кабаре мали філософські ідеї Фрідріха Ніцше. І Бірбаум і Вольцоген мріяли створити новий вид розважальних закладів, зі сцени якого вони могли б виховувати "надлюдину".

Посилання[ред.ред. код]