Кабош'єни

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кабош'єни на вулицях Парижа

Кабош'єни (фр. Cabochons) — назва групи демагогів у Парижі під час політичної кризи 14111413 рр. на чолі з м'ясником Симоном на прізвисько Кабоша (справжнє ім'я Симон Лекутельє). Основною рушійною силою групи стали представники паризьких боєнь — різники, кожум'яки тощо.

У 1413, під час боротьби придворних партій при слабкому королі Карлі VI, кабош'єни прийняли сторону герцога Бургундського Жана Безстрашного, який намагався їх використати у своїй боротьбі з арманьяками, і 27 квітня захопили владу в Парижі. Після повстання під проводом Кабоша, названий його ім'ям ордонанс (ordonnance cabochienne) був представлений дофінові (згодом король Карл VII) з вимогою цілого ряду адміністративних, судових та фінансових реформ. Ця вимога не була підтримана більш значними силами, і ордонанс так і залишився простою програмою.

Після підходу до міста військ Орлеанської партії на чолі графа д'Арманьяка герцог Бургундський і громадяни-містяни відступилися від кабош'єнів.

Виступ кабош'єнів було використано заможними жителями Парижа, щоб домогтися від уряду помірних адміністративно-фінансових реформ, у першу чергу — упорядкування та поліпшення державного апарату.

Влітку 1413 учасники групи зазнали жорстокої реакції.

Посилання[ред. | ред. код]