Кавказьке лінійне козацьке військо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кавказьке лінійне козацьке військо утворене 1832 року з 5 старовинних козацьких полків (Кизлярського, Терсько-Сімейного, Гребенського, Моздокського, Горського розміщувалося від гирла річки Терек до Моздоку, і 5 козацьких полків Азовсько-Моздокської лінії (Волзького, Кавказького, Ставропольського, Хоперського і Кубанського); до війська також було зараховано Сунженський (утворений 1817-го) та 1-й і 2-й полки Владикавказу (утворені 1831 року під найменуванням Малоросійських).

Кавказьке лінійне козацьке військо разом з Чорноморським козацьким військом займало Кавказьку оборонну лінію від гирла Тереку до гирла Кубані і діяло спільно з Кавказьким окремим корпусом проти горян Північного Кавказу.

1838 року Кизлярський і Терсько-сімейний полки було об'єднано, 1840-го утворено Лабінський і 1850 Урупський полки.

Із зростанням військового населення (в середині 19 ст. понад 300 тис. осіб.) 1846 року більшість полків було розгорнено в бригади і 1860 військо складалося з 9 бригад і 4-х окремих полків.

1860 з частини Кавказького лінійного козацького війська було утворено Терське козацьке військо, а інша частина разом з Чорноморським козацьким військом увійшла до складу знов утвореного Кубанського козацького війська.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела та література[ред. | ред. код]